Ekonomi

Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek
Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı
Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento'yu Ziyaret Etti Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento’yu Ziyaret Etti
Aslan Payı Elazığ'ın Aslan Payı Elazığ’ın
Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti
Başkan Ulaş: '2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu' Başkan Ulaş: “2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu”
Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı
Elazığ TSO'nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı Elazığ TSO’nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı
Altın Yeniden Yükselebilir Altın Yeniden Yükselebilir
FKA 'Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi' Mali Destek Programını Başlattı FKA “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını Başlattı
Yıl Sonuna Kadar Kdv'ler İndirimli Yıl Sonuna Kadar Kdv’ler İndirimli
TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira  hibe verildi TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira hibe verildi
Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi
TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı
'Covid-19 Sonrası OSB'lerde Yol Haritası' İstişare Toplantısı düzenlendi “Covid-19 Sonrası OSB’lerde Yol Haritası” İstişare Toplantısı düzenlendi
Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor
TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor
Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi
Başkan Ulaş:'Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ'a Sıcak Yüzünü Gösterdi' Başkan Ulaş:“Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ’a Sıcak Yüzünü Gösterdi”
Odalar, STK'lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti Odalar, STK’lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti
Ekonomi Haberleri

Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve  Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonucu İlimizde de  6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek.

Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, video konferans aracılığıyla yapıldı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile birlikte TOBB toplantı salonundan Konsey Toplantısına katıldı.

Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ve Elâzığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı, Seza Çimento Fabrikası’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Aslan Payı Elazığ’ın

İlimizde son haftalarda sıklıkla gündeme gelen “sahipsiz Elazığ” söyleminin gerçekleri yansıtmadığı, rakamlarla ortaya çıktı.

Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, aynı zamanda görev aldığı kredi ve garanti fonu (KGF) yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Başkan Ulaş: “2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 2020 yılında en çok Elazığ esnafının mağdur olduğunu ifade ederek 6. bölge teşviklerinden yararlanan Elazığ'ın, 4. bölge teşvik kapsamına alınmasının kabul edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından talep edilen Kısa Çalıma Ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılması hususu 31 Ağustos 2020 tarih ve 31230 sayılı Resmi Gazetede iki ay süre ile uzatılması kararlaştırıldı.

Elazığ TSO’nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Adalet Bakanlığı nezdindeki girişimleri olumlu karşılanarak Elazığ’a yeni Noter açılması talebi onaylandı.

Altın Yeniden Yükselebilir

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, son günlerde artış gösteren altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FKA “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını Başlattı

Fırat Kalkınma Ajansı TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 2020 Yılı “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını başlattı.

Yıl Sonuna Kadar Kdv’ler İndirimli

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek için birçok hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında indirim yapıldı. Bazı sektör ve iş kollarında tanımlı mal ve hizmetlerin sunulmasında uygulanan KDV oranları, yüzde 18’den 8’e indirildi.

TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira hibe verildi

TKDK’nın 9.Çağrı ilanına çıkması ile ilgili düzenlenen basın toplantısına katılan Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, kendi kendine yeten bir ülke olmanın ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu Pandemi sürecinde anlaşıldığına dikkat çekerek, ”Bütün ekonomik çarkların durmasına rağmen kapıların kapanmasına rağmen Türkiye’de tedarik zincirinde ve gıda zincirinde her hangi bir aksama olmayışı Türkiye’nin tarımsal tarım ve hayvancılık altyapısının güçlü olduğunu göstergesidir. Elazığ bir Tarım ve hayvancılık kentidir. Bu özelliği ile pek çok ili kıskandırıyor. TKDK’da şimdiye kadar 526 Milyonluk bir yatırım yapmıştır. Bu miktarın yarısı olan 276 milyonu hibedir.” dedi.

Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi

Ülkemizin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, KOBİ'lerin ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla KOSGEB tarafından KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı yürürlüğe konulmuştur.

TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Risk Yönetim Sistemi Gözetim Tetkikinden başarıyla geçti. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş tarafından 22-23 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleşen denetimlerin açılış ve kapanış toplantısına; Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş, Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Genel Sekreter M.Mehmet Karabulut, Oda Kalite ve Akreditasyon Sorumluları, Birim Müdürleri ve Oda Personeli katıldı.

“Covid-19 Sonrası OSB’lerde Yol Haritası” İstişare Toplantısı düzenlendi

OSBÜK ve TOBB tarafından Türkiye’deki OSB başkanları ve yöneticileri ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla “Covid-19 Sonrası Sanayide ve OSB’lerde Yol Haritası Tasarımı” istişare toplantısı düzenlendi.

Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor

İnşaat sektörünün yalıtım alanında önemli bir yapı malzemesi olan “taş yünü” ihtiyacının yüzde 25'ini karşılayacak ve 200 kişiye istihdam sağlayacak olan Akdağ mineral taş yünü fabrikası, üretim aşamasına geldi.

TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor

Bir yandan 9. Başvuru Çağrı Döneminde daha fazla proje kabul etmek için çalışmalarını yoğunlaştıran TKDK İl Koordinatörlüğü, diğer taraftan ise devam eden yatırımların 2020 yılı sonuna yetişmesi için sahada kontrollerini sürdürüyor.

Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi

Elazığ TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın açılış konuşması, Odanın son 4 aylık faaliyetleriyle ilgili sinevizyon gösterimi, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararları, son dört aylık mizan, deprem ve pandemi sonrası iş dünyasına yönelik yapılan anketlerin değerlendirilmesi ve serbest kürsüden oluşan gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.

Başkan Ulaş:“Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ’a Sıcak Yüzünü Gösterdi”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, önemli açıklamalarda bulundu.

Toplam 45 haber.