Ekonomi

Başkan Ulaş: 'Kısıtlamaların esnetilmesi esnafı rahatlatacak' Başkan Ulaş: “Kısıtlamaların esnetilmesi esnafı rahatlatacak”
Çakmakcı: 'Altın yüzde 30 düşüş yaşadı' Çakmakcı: ‘Altın yüzde 30 düşüş yaşadı’
Başkan Gülyüz'den Emlakçılara Uyarı Başkan Gülyüz’den Emlakçılara Uyarı
Elazığ TSO'nun AVM'lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde
Başkan Yargıç:'Salgından en fazla etkilenen esnaflarımız oldu' Başkan Yargıç:“Salgından en fazla etkilenen esnaflarımız oldu”
Mağazaların Talepleri Valilik ve TOBB'ye Bildirildi Mağazaların Talepleri Valilik ve TOBB’ye Bildirildi
Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesine Start Verildi Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesine Start Verildi
Elazığ TSO ile TradeValley arasında  'Dış Ticaret Protokolü' İmzalandı Elazığ TSO ile TradeValley arasında “Dış Ticaret Protokolü” İmzalandı
Çedene Tescillenecek Çedene Tescillenecek
Kitap ve Kırtasiye Sektörüne Destek Talebi Kitap ve Kırtasiye Sektörüne Destek Talebi
TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı
Zülfü Tarhan: 'Kapanma ile karşı karşıyayız' Zülfü Tarhan: “Kapanma ile karşı karşıyayız”
Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı
2021 İstişare Toplantısı Yapıldı 2021 İstişare Toplantısı Yapıldı
TEKNOVA Organize Sanayi'nin Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi TEKNOVA Organize Sanayi’nin Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Tobb Dijitalleşme Fuarı 26 Ocak'ta Başlıyor Tobb Dijitalleşme Fuarı 26 Ocak’ta Başlıyor
Elazığ TSO 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı Elazığ TSO 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı
Pandemi Sürecinde Kırsal Kalkınma Hamlesi İle 2021'e Güçlü Bir Merhaba Pandemi Sürecinde Kırsal Kalkınma Hamlesi İle 2021’e Güçlü Bir Merhaba
Elazığ TSO ve Halkbank arasında protokol imzalandı Elazığ TSO ve Halkbank arasında protokol imzalandı
'Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı' Projesi İstişare Toplantısı Yapıldı ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ Projesi İstişare Toplantısı Yapıldı
Ekonomi Haberleri

Başkan Ulaş: “Kısıtlamaların esnetilmesi esnafı rahatlatacak”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla pandemi kısıtlamalarının esnetilmesi esnafı rahatlatacağını ifade etti.

Çakmakcı: ‘Altın yüzde 30 düşüş yaşadı’

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, Hakimiyet Gazetesi’ne son zamanlar da altın fiyatlarında yaşanan düşme nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Gülyüz’den Emlakçılara Uyarı

El-Aziz Emlakçılar Derneği (ELZEM-DER) Başkanı Nuri Gülyüz, emlakçılara uyarılarda bulunarak “Değerli esnaflarımızın emlakçılık yapmaları için mutlaka eksik evraklarını tamamlaması gerek bu konuda dernek olarak esnaflarımıza yardımcı olmaya hazırız” dedi.

Elazığ TSO’nun AVM’lerle İlgili Düzenleme Önerisi Bakanlık Gündeminde

Elazığ TSO 14 Meslek Grubunun önerisi üzerine 2020 Aralık ayı içerisinde yerel esnafa destek olunması amacıyla Maliye ve Hazine Bakanlığı, TOBB ve ulusal market zincirlerinin genel merkezlerine gönderilen talep yazısı ile; AVM’lerin Cumartesi günleri saat 13.00’dan sonra hizmet vermesi ve Pazar günleri kapanması teklifi Bakanlık gündeminde.

Başkan Yargıç:“Salgından en fazla etkilenen esnaflarımız oldu”

Elazığ'da Koronavirüsten (Covid-19) dolayı işleri düşen ve hafta sonu kısıtlama nedeniyle kapalı kalmak zorunda kalan 92 yıllık kapalı çarşının esnafı,zor günler geçiriyor.

Mağazaların Talepleri Valilik ve TOBB’ye Bildirildi

Elazığ TSO Meslek Komitelerinin Organizasyonundan Sorumlu Çalışma Komisyonu Başkanı ve Elazığ TSO Meclis Başkan Vekili Veli Aksu ve Komisyon Üyelerinin Malatya Caddesi üzerindeki 5 günlük esnaf ve işyeri ziyaretlerinde gelen talepler doğrultusunda Valilik ve TOBB nezdinde girişimler başlatıldı.

Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS) Projesine Start Verildi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Hibe Programı (IOHS) uygulanmaktadır. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı, Sözleşme Makamı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir.

Elazığ TSO ile TradeValley arasında “Dış Ticaret Protokolü” İmzalandı

Ülkemizde çok sayıda firmaya uluslararası arenada güvenli bir şekilde e-Ticaret platformu üzerinden dış ticaret hizmeti sağlayan TradaValley firması ile Elazığ TSO arasında imzalanan protokol ile Oda Üyelerimizin platforma üyelik ve tüm hizmetlerden yüzde 50 oranında indirimli hizmet alması sağlandı.

Çedene Tescillenecek

Harput ve civarında yetişen ve Elazığ’ın gözde kahvesi olan Çedene kahvesinin tescilini Gaziantep aldı.

Kitap ve Kırtasiye Sektörüne Destek Talebi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Meclis Başkan Vekili Veli Aksu’nun, Kitap ve Kırtasiye Sektörlerinde yer alan Oda üyeleri ile yaptığı toplantı sonrasında sektörün talep ve beklentileri hakkında hazırladığı rapor TOBB’ye gönderilerek sektörün sorunlarıyla ilgili Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan kanun tasarısında yer alması talep edildi.

TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO ve TKDK İl Koordinatörlüğü işbirliğinde TKDK 10.Çağrı İlanı bilgilendirme ve istişare toplantısı kurum ve STK başkan ve temsilcilerinin katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirildi.

Zülfü Tarhan: “Kapanma ile karşı karşıyayız”

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, Corana Virüs nedeniyle kapanmaların başladığını, sıkıntı devam ederse sektörde kapanan 100 esnafın üzerine @ oranda bir işyeri kapanmanın da yaşanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceğini hatırlattı.

Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO 14 Meslek Grubu Toplantısı zoom üzerinden Meclis Başkan Vekili Veli Aksu başkanlığında yapıldı. Toplantıda Meslek Komitelerinin 2021 yılı çalışma programı, hedefleri ile ölçe değerlendirme gibi süreçlerin takibi hususları görüşülerek karara bağlandı.

2021 İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO bünyesinde kurulan ve temel hedefi ilin değerlerinin korunması için Coğrafi İşaret Tescili yapılacak ürünleri belirleyerek bu konularla ilgili çalışmaları yapmak olan Elazığ TSO Coğrafi İşaretler İhtisas Çalışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

TEKNOVA Organize Sanayi’nin Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ’da yapılan ve 2. OSB’de bulunan TEKNOVA Organize Sanayi’nin Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında gerçekleştirildi.

Tobb Dijitalleşme Fuarı 26 Ocak’ta Başlıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), pandemi süreci ile birlikte daha da önem kazanan dijitalleşmeyi ve bu alandaki gelişmeleri KOBİ’lere aktarabilmek için 26-27 Ocak 2021 tarihlerinde Dijitalleşme Sanal Fuarı düzenleyecek. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu girişimcilerin dijitalleşen yeni dünyaya uyum sağlamalarını kolaylaştırmak istediklerini söyledi. Katılımın ücretsiz olacağı sanal fuarda, stant sahipleri ile yazılı, sesli ve görüntülü olarak iletişime geçilebilecek.

Elazığ TSO 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, tarafından 2020 Yılı Faaliyet Raporu dijital yayın olarak hazırlanarak Oda Web Sitesi üzerinden yayınlandı.

Pandemi Sürecinde Kırsal Kalkınma Hamlesi İle 2021’e Güçlü Bir Merhaba

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli 07 Ocak 2021 tarihinde yatırımcıların beklediği müjdeyi verdi.

Elazığ TSO ve Halkbank arasında protokol imzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı “ protokolü Elazığ TSO’da imzalandı.

Toplam 79 haber.