Ekonomi

TKDK Destekleri  Elazığ Ekonomisine Güç Vermeye Devam Ediyor TKDK Destekleri Elazığ Ekonomisine Güç Vermeye Devam Ediyor
Prof.Dr. Yasemin Açık,Fast Company Dergisi'nin  'Türkiye'nin 100 girişimci iş insanı' karma listesinde 57. Sırada Prof.Dr. Yasemin Açık,Fast Company Dergisi'nin “Türkiye'nin 100 girişimci iş insanı” karma listesinde 57. Sırada
Eximbank İstişare Toplantısı Yapıldı Eximbank İstişare Toplantısı Yapıldı
Teşvik Yasasında Süre Bir Yıl Uzatıldı Teşvik Yasasında Süre Bir Yıl Uzatıldı
KGF'de Yeni Operasyonel Yapılanma KGF’de Yeni Operasyonel Yapılanma
Meslek Komite Toplantıları Gerçekleştirildi Meslek Komite Toplantıları Gerçekleştirildi
Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek
Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı
Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento'yu Ziyaret Etti Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento’yu Ziyaret Etti
Aslan Payı Elazığ'ın Aslan Payı Elazığ’ın
Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti
Başkan Ulaş: '2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu' Başkan Ulaş: “2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu”
Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı
Elazığ TSO'nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı Elazığ TSO’nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı
Altın Yeniden Yükselebilir Altın Yeniden Yükselebilir
FKA 'Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi' Mali Destek Programını Başlattı FKA “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını Başlattı
Yıl Sonuna Kadar Kdv'ler İndirimli Yıl Sonuna Kadar Kdv’ler İndirimli
TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira  hibe verildi TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira hibe verildi
Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi
TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı
Ekonomi Haberleri

TKDK Destekleri Elazığ Ekonomisine Güç Vermeye Devam Ediyor

Türkiye’nin kırsalını kalkındırıp Milli Kalkınma Hamlesinin sağlam temellerde devam etmesine güç veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yatırımcılarını müjdeli haberleri vermeye devam ediyor.

Prof.Dr. Yasemin Açık,Fast Company Dergisi'nin “Türkiye'nin 100 girişimci iş insanı” karma listesinde 57. Sırada

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye'nin yeni iş dünyası dergisi, Fast Company Dergisi tarafından yayımlanan Türkiye'nin önde gelen girişimci iş insanlarının yer aldığı “Sıfırdan Yaratanlar 100” karma listesinde 57.sırada, kadın kurucular listesinde ise 7. sırada yer aldı.

Eximbank İstişare Toplantısı Yapıldı

Eximbank desteklerine yönelik İstişare Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ile aralarında Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan’ın da bulunduğu Oda ve Borsa Başkanlarının katılımı ile video konferans aracılığıyla yapıldı.

Teşvik Yasasında Süre Bir Yıl Uzatıldı

7 Ekim 2020 Tarih ve 31267 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan karar ile aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 24 il Cazibe Merkezleri Programı Kapsamındaki OSB veya Endüstri Bölgelerindeki yatırımlara 6. Bölge desteklerinin sağlanmasına 31.12.2021 tarihine kadar devam edileceği açıklandı…

KGF’de Yeni Operasyonel Yapılanma

Elazığ TSO hizmet binası içerisinde faaliyetlerini sürdüren Kredi Garanti Fonu (KGF) Elazığ Şubesi, KGF’nin ülke genelindeki yeniden operasyonel yapılanması kapsamında faaliyetini durdurmuş olup, hizmetlerini daha önceden olduğu gibi 7 Bölge Müdürlükleri üzerinden sürdürecektir.

Meslek Komite Toplantıları Gerçekleştirildi

Elazığ TSO Meslek Komiteleri Toplantıları zoom üzerinden yapıldı. Toplantılarda belirlenen gündem maddeleri görüşülürken, deprem ve COVİD-19 sürecinin etkileri ile sektörel sorun ve talepler Meslek Komite Üyelerince dile getirildi.

Elazığ'a hayırlı olsun.6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve  Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonucu İlimizde de  6. Bölge teşvik sistemi uygulaması  devam edecek.

Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, video konferans aracılığıyla yapıldı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile birlikte TOBB toplantı salonundan Konsey Toplantısına katıldı.

Orman Bölge Müdürü Çetiner , Seza Çimento’yu Ziyaret Etti

Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ve Elâzığ Orman İşletme Müdürü Hidayet Sarı, Seza Çimento Fabrikası’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Aslan Payı Elazığ’ın

İlimizde son haftalarda sıklıkla gündeme gelen “sahipsiz Elazığ” söyleminin gerçekleri yansıtmadığı, rakamlarla ortaya çıktı.

Asilhan Arslan KGF Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, aynı zamanda görev aldığı kredi ve garanti fonu (KGF) yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Başkan Ulaş: “2020 Yılında En Çok Elazığ Esnafı Mağdur Oldu”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 2020 yılında en çok Elazığ esnafının mağdur olduğunu ifade ederek 6. bölge teşviklerinden yararlanan Elazığ'ın, 4. bölge teşvik kapsamına alınmasının kabul edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Kısa Çalıma Ödeneği 2 Ay Uzatıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından talep edilen Kısa Çalıma Ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılması hususu 31 Ağustos 2020 tarih ve 31230 sayılı Resmi Gazetede iki ay süre ile uzatılması kararlaştırıldı.

Elazığ TSO’nun Noter Talebi Bakanlıkça Olumlu Karşılandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Adalet Bakanlığı nezdindeki girişimleri olumlu karşılanarak Elazığ’a yeni Noter açılması talebi onaylandı.

Altın Yeniden Yükselebilir

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, son günlerde artış gösteren altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FKA “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını Başlattı

Fırat Kalkınma Ajansı TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 2020 Yılı “Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi” Mali Destek Programını başlattı.

Yıl Sonuna Kadar Kdv’ler İndirimli

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek için birçok hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında indirim yapıldı. Bazı sektör ve iş kollarında tanımlı mal ve hizmetlerin sunulmasında uygulanan KDV oranları, yüzde 18’den 8’e indirildi.

TKDK 9. Çağrı ilanına çıktı,357 projeye 235 milyon lira hibe verildi

TKDK’nın 9.Çağrı ilanına çıkması ile ilgili düzenlenen basın toplantısına katılan Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, kendi kendine yeten bir ülke olmanın ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu Pandemi sürecinde anlaşıldığına dikkat çekerek, ”Bütün ekonomik çarkların durmasına rağmen kapıların kapanmasına rağmen Türkiye’de tedarik zincirinde ve gıda zincirinde her hangi bir aksama olmayışı Türkiye’nin tarımsal tarım ve hayvancılık altyapısının güçlü olduğunu göstergesidir. Elazığ bir Tarım ve hayvancılık kentidir. Bu özelliği ile pek çok ili kıskandırıyor. TKDK’da şimdiye kadar 526 Milyonluk bir yatırım yapmıştır. Bu miktarın yarısı olan 276 milyonu hibedir.” dedi.

Kobi Gelişim Destek Programı Yürürlüğe Girdi

Ülkemizin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, KOBİ'lerin ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla KOSGEB tarafından KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı yürürlüğe konulmuştur.

Toplam 51 haber.