Ekonomi

Başkan Özdoğan:'Esnafımız bayram öncesi dükkanı açmak istiyor' Başkan Özdoğan:“Esnafımız bayram öncesi dükkanı açmak istiyor”
Ekonomi Kilitlendi Ekonomi Kilitlendi
Başkan Türkoğlu:'En azından 3 gün işletmelerimizi açın' Başkan Türkoğlu:“En azından 3 gün işletmelerimizi açın”
Prof. Dr. Açık, A Para'nın konuğu oldu Prof. Dr. Açık, A Para’nın konuğu oldu
Elazığ TSO Hizmet İstatistikleri Elazığ TSO Hizmet İstatistikleri
Ticari Kredi Ödemelerine Erteleme Talebi Ticari Kredi Ödemelerine Erteleme Talebi
Prof. Dr. Yasemin Açık:'Fabrikamız endüstri 4.0'a çok uygun bir fabrika' Prof. Dr. Yasemin Açık:“Fabrikamız endüstri 4.0’a çok uygun bir fabrika”
Elazığ TSO'nun talebi üzerine haksız rekabete önlem Elazığ TSO’nun talebi üzerine haksız rekabete önlem
Anadolu Dijital Bilişim Buluşmaları  Gerçekleşti Anadolu Dijital Bilişim Buluşmaları Gerçekleşti
İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı
Başkan Özdoğan:'Esnafımızın maliyetlerini kim karşılayacak?' Başkan Özdoğan:“Esnafımızın maliyetlerini kim karşılayacak?”
Kapanma sürecinde iş dünyasının talepleri Kapanma sürecinde iş dünyasının talepleri
'DÜNYA İŞİNİZE AÇIK' Eğitimleri Devam Ediyor “DÜNYA İŞİNİZE AÇIK” Eğitimleri Devam Ediyor
Kısa Çalışma Ödeneği 3 Daha Devam Edecek Kısa Çalışma Ödeneği 3 Daha Devam Edecek
Zimem Defteri Geleneği  Devam Ediyor Zimem Defteri Geleneği Devam Ediyor
Elazığ TSO Meclisinden Acil Destek Çağrısı Elazığ TSO Meclisinden Acil Destek Çağrısı
Tkdk'dan Elazığ'a 170 Milyonluk Yeni Yatırım Tkdk’dan Elazığ’a 170 Milyonluk Yeni Yatırım
Çakmakçı:'Kuyum ticareti bilgi sistemi üzerinden verilecek' Çakmakçı:“Kuyum ticareti bilgi sistemi üzerinden verilecek”
Paket Servis Giderlerimizi Karşılamıyor Paket Servis Giderlerimizi Karşılamıyor
İl ekonomisindeki toparlanma umut veriyor İl ekonomisindeki toparlanma umut veriyor
Ekonomi Haberleri

Başkan Özdoğan:“Esnafımız bayram öncesi dükkanı açmak istiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, tam kapanma sürecinde kapalı olan esnaflar bayram öncesi işletmelerini açmak istediklerini ifade ederek esnafımız kapalı ve zor durumda bayram öncesi işletmelerimizi açmak istiyoruz” dedi.

Ekonomi Kilitlendi

Hükümetin pandemi döneminde esnaf ve işletmelerine verdiği desteklerin sahaya nasıl yansıdığı ve piyasayı nasıl etkilediğini işin muhataplarına sorduk.

Başkan Türkoğlu:“En azından 3 gün işletmelerimizi açın”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, tam kapanma sürecinde esnafların ve vatandaşların mağdur olduğunu ifade ederek yetkilerden ricamız, Ramazan Bayramına üç gün kala işletmelerimizi açın dedi.

Prof. Dr. Açık, A Para’nın konuğu oldu

A Para’da yayınlanan yüksek topuklar programının konuğu olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadın istihdamının önemine değindi.

Elazığ TSO Hizmet İstatistikleri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı ilk 4 ayına ait Oda Birimleri bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılının aynın dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere bir çok alanda kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “İçinden geçtiğimiz zor günlere ve kapanmalara rağmen hedef odaklı hizmet üreten Odamız Üyelerimize ve ilimize değer üretmenin yoğun gayretini göstermektedir” dedi.

Ticari Kredi Ödemelerine Erteleme Talebi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, pandemi nedeniyle ciro kaybı yaşamış ve kapanan işletmelerin ticari kredi taksit ödemeleri ile vergilerinin ertelenmesini ve işletmelere düşük faizli yeni kredi verilmesini talep etti.

Prof. Dr. Yasemin Açık:“Fabrikamız endüstri 4.0’a çok uygun bir fabrika”

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği işbirliği ile düzenlenen “Sanayide Maden Panelleri-1” Çimento Sektörü toplantısına katılarak sektörün mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri ile dijital dönüşüm ve yeşil mutabakat konularında değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ TSO’nun talebi üzerine haksız rekabete önlem

Elazığ TSO tarafından 17 günlük tam kapanma kararının ardından Elazığ Valiliğine yapılan müracaat ile haksız rekabetin önlenmesi için zincir marketlerde sadece gıda ve temizlik malzemelerinin satışının yapılması talebi İl Hıfzıssıhha Meclisinin 29 Nisan 2021 tarih ve 56 sayılı kararı ile onaylandı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan karar için Vali Erkaya Yırık ve İl Hıfzıssıhha Meclis Üyelerine teşekkür etti.

Anadolu Dijital Bilişim Buluşmaları Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Gelişim Akademi ile Harput Ajans işbirliğinde Anadolu”Dijital” Bilişim Buluşmaları kapsamında “YENİ GERÇEKLİKTE: İŞ DÜNYASINDA DİJİTAL DÖNÜŞÜM” vebinarı çok sayıda kurum ve uzman katılımcı ile gerçekleştirildi.

İş dünyasına sağlanan destekler madde madde açıklandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge toplantısında COVİD-19 sürecinde TOBB’nin yaptığı girişimler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Başkan Özdoğan:“Esnafımızın maliyetlerini kim karşılayacak?”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan başlayıp 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek tam kapanma esnafı mağdur edeceği söyleyerek devletimiz tarafından esnafa mutlaka destek verilmesi lazım” dedi.

Kapanma sürecinde iş dünyasının talepleri

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararını iş dünyası olarak desteklediklerini belirterek, “Toplum sağlığı açısından tam kapanma kararı son derece doğru olmuştur. Bununla birlikte 20 günlük bu süreçte iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının yeniden dönebilmesi için, devlete olan her türlü vergi, SGK, kredi geri ödemeleri, doğalgaz ve elektrik gibi ödemelerin ötelenmesi, Çek ödemelerinde sorunlar yaşanarak domino etkisiyle ekonominin çarklarının bozulmaması için KOSGEB üzerinden KGF desteği ile iş dünyasının kerdi ile desteklenmesini ivedi olarak beklemekteyiz” dedi.

“DÜNYA İŞİNİZE AÇIK” Eğitimleri Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Harput Ajans ve TradeValley işbirliğinde Dış Ticaret Eğitim Serisi kapsamında “Dünya İşinize Açık” organizasyonun ikincisi 26 Nisan Pazartesi günü saat 15.00-16.00 saatleri arasında zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

Kısa Çalışma Ödeneği 3 Daha Devam Edecek

TOBB ile birlikte Elazığ TSO tarafından uzun bir süreden beri gündemde tutulan ve ilgili Bakanlıklardan talep edilen Kısa Çalışma Ödeneğinin sektör ayrımı yapılmaksızın Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde devam etme kararı alındı. Ayrıca Turizm sektöründe Mayısta sona erecek olan KDV indirimlerinin de Haziran sonuna kadar devam etmesine karar verildi.

Zimem Defteri Geleneği Devam Ediyor

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından her yıl gerçekleştirilen, Osmanlı zamanında adet haline gelmiş olan Zimem Defteri uygulamasını geleneksel hale getirerek, yeniden yaygınlaşması için bu Ramazan Ayın da da çalışma başlattı.

Elazığ TSO Meclisinden Acil Destek Çağrısı

Elazığ TSO Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Tkdk’dan Elazığ’a 170 Milyonluk Yeni Yatırım

Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü 7 Ocak tarihinde ilan edilen ve proje kabulleri 9 Nisan’da gerçekleştirilen IPARD-II 10.Başvuru Çağrı dönemini büyük bir başarı ile tamamladı.

Çakmakçı:“Kuyum ticareti bilgi sistemi üzerinden verilecek”

Kuyumculukta yeni düzenlemeleri içeren Ticaret Bakanlığı yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan yönetmelikle kuyumculukta yeni dönem başlamış oldu.

Paket Servis Giderlerimizi Karşılamıyor

Zülfü Tarhan yaptığı açıklamada,“Pandemi nedeniyle tatlıcılar ve lokantacılar en fazla zarar gören sektördür.Elazığ’da bir çok esnaf iş yerini kapattı.”dedi.

Toplam 114 haber.