Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Elazığ TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında, Elazığ TSO Konferans Salonunda yapıldı.

Yörex Fuarında İkili İş Görüşmeleri Fırsatı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile Antalya’da 20-24 Ekim tarihleri arasında 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı düzenlenecektir.

Elazığ Menceki Buğdayına Coğrafi Tescil Belgesi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını sürdüren Elazığ TSO Coğrafi İşaretler Çalıma Komisyonu tarafından üzerinde uzun bir süreden beri çalışılarak Türk Patent ve Marka Kurumuna müracaatı yapılan Elazığ Menceki Buğdayın Coğrafi Tescili gerçekleşti. Tescil Belgesi Türk Patent ve Marka Kurumu Başkan Yardımcısı ve Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Dr. Mehmet Duyar tarafından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’a verildi. Başkan Arslan dört bin yıllık ata tohumu Menceki buğdayını Elazığ’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Şehir ve Ülke Ekonomisi Dost Meclisinde Masaya Yatırıldı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen, “Güncel Ekonomik Değerlendirme Toplantısı” MÜSİAD Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali EROL'un ev sahipliğinde DoubleTree By Hilton Hotel'de gerçekleştirildi.

“İhracat Elçileri Programı” Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin katılımı ile İhracat Elçileri Programı başladı.

Başkan Arslan, Kırgızistan’ın Bağımsızlığının 30’uncu Yılı Etkinliklerine Katılım Sağladı

Kırgızistan’ın Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında Kırgızistan Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyona Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’in özel davetlisi olarak katılım sağladı. Etkinlikler kapsamında, Kırgızistan Fotoğraf Sergisi’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev ve davetlilerin katılımı ile TOBB Konferans Salonu Fuaye alanında açıldı.

Prof. Dr. Açık, Sürdürülebilir Kalkınma Panelinde Konuştu

“Küresel umut festivali” programı kapsamında düzenlenen “etki yatırım – işimizde sosyal faydayı nasıl ön plana çıkarırız” paneline konuşmacı olarak katılan ELİKAD ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin en çevreci fabrikasını kurduklarını söyledi.

Prof. Dr. Açık, Patronlar Anlatıyor’un Konuğu Oldu

Elazığ İş Kadınları Derneği ve Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Dünya Gazetesi’nden Vahap Munyar’ın hazırlayıp sunduğu “Patronlar Konuşuyor” programının konuğu oldu.

Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimleri ve Danışmanlık Programı Başlıyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ilimizde dış ticaret hacminin artırılması hedefine yönelik yürüttüğü programlara bir yenisini ekleyerek, Fırat Kalkınma Ajansımızla (FKA) birlikte “Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimi & Danışmanlık Programını” hayata geçirecektir. Proje kapsamında sınırlı sayıda işletmeye özel danışmanlık hizmeti sağlanacak olup, 29 ve 30 Eylül tarihlerinde Elazığ TSO Konferans Salonunda saat 09.00-17.00 saatleri arasında ilk eğitimler verilecektir ve firma tespitleri yapılacaktır.

Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Tarımsal OSB'ler Değerlendirme Toplantısı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Belediye Başkan Yrd. Nazif Bilginoğlu, Elazığ İl Özel İdare Genel Sek. Yrd. Dr.Murat Okubay, Elazığ TDİ (Besi) OSB Bölge Müdürü Alper Kılbitmez, Elazığ TSO Proje Yatırım ve İzleme Koordinatörü Osman Seçgin ve yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Dokuz Teknik Destek Projesi Başarılı Bulundu

Fırat Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı (Temmuz-Ağustos Dönemi) değerlendirme sonuçları açıklandı.

“Akıllı KOBİ Platformu” hizmete açıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, işinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyen KOBİ’ler için hayata geçirilen Akıllı KOBİ platformunu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel’in katıldığı online toplantı ile duyurdu. Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Oda-Borsa başkanları, Oda Genel Sekreterleri ve Profesyonelleri katılım sağladı…

Medikal Sektörü Sorunları TOBB’ye Taşındı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, medikal sektörünün kamudan alacaklarının zamanında ödenmemesi ve sektörün ülke genelinde yaşadığı bu sorunun çözümü için TOBB nezdinde girişimler başlatılması talebinde bulundu.

Elazığ TSO 2021 Yılı İlk 8 Aylık Hizmet İstatistikleri Yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı ilk 8 ayına ait Oda birimleri bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Oda Stratejik Planı’na sadık kalınarak ortaya konan hedeflere ulaşılması hususunda kararlıkla çalıştıklarını söyledi.

Elazığ Karakoçan Bazlama Barajı ve Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Başkan Yıldırım; “Kantin Fiyatlarına Yüzde 40-50 Arasında Zam Yapılabilir”

Elazığ’da yaklaşık 2 yıldır kapalı olan okulların 6 Eylül’de açılması beklenirken öğrencilere kavuşmayı sabırsızlıkla bekleyen kantinci esnafı da hazırlıklarını tamamladı.

Vali Yırık ve Başkan Arslan İŞGEM’de incelemelerde bulundu

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Yüce ve Mehmet Hayri Yıldırım ile birlikte İŞGEM Kesikköprü Kampüsü’nü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alarak üreticileri ziyaret etti.

Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Ekibi Sahaya İndi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uygulanan ve Fırat Kalkınma Ajansının desteklediği “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi” Projesi uygulama ekibinden Proje Sorumlusu Dr. Aslıhan Yördem Atik ile Elazığ TSO Muhasebe ve Finans Müdürü Defne Yıldırım Gaziantep Dış Ticaret İstihbarat Birimine istişare ziyaretinde bulunarak birimlerin çalışma ve hizmetlerini değerlendi.

Arslan:“Devlet destekleri yeniden revize edilmeli”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, hizmetler sektörüne yönelik sağlanan Devlet Desteklerinin yeniden revize edilerek sektörün ihracata özendirilmesi ve ihracat potansiyelinin yükseltilmesi için öneri raporunu TOBB’ye sundu.

Toplam 162 haber.