Ekonomi

Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor
TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor
Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi
Başkan Ulaş:'Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ'a Sıcak Yüzünü Gösterdi' Başkan Ulaş:“Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ’a Sıcak Yüzünü Gösterdi”
Odalar, STK'lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti Odalar, STK’lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti
Elazığ Belediyesi Kardeşlik Mevsiminde Umut Olmaya Devam Etti Elazığ Belediyesi Kardeşlik Mevsiminde Umut Olmaya Devam Etti
Altın Fiyatları Yükselebilir Altın Fiyatları Yükselebilir
Tkdk'dan 1.2 Milyar TL'lik Yatırım Paketi Müjdesi Tkdk’dan 1.2 Milyar TL’lik Yatırım Paketi Müjdesi
Tarım Şurası Tarihi Bir Sürecin Başlangıcı Olacak Tarım Şurası Tarihi Bir Sürecin Başlangıcı Olacak
Devletimiz 'Koronavirüs' ile Mücadelede Tüm İmkanları İle Milletimizin Yanındadır Devletimiz “Koronavirüs” ile Mücadelede Tüm İmkanları İle Milletimizin Yanındadır
Seza Çimento EKED Projesine Geçti Seza Çimento EKED Projesine Geçti
Elazığ'daki Arılar Yeni Kovan Sıkıntısı Yaşamayacak Elazığ’daki Arılar Yeni Kovan Sıkıntısı Yaşamayacak
Elazığ TSO'un Corona Virüsün İş Dünyasına Etkileri Ve Talepler Raporu TOBB'ye Sunuldu Elazığ TSO’un Corona Virüsün İş Dünyasına Etkileri Ve Talepler Raporu TOBB’ye Sunuldu
Başkan Arslan, Fahiş Fiyat Uyarısında Bulundu Başkan Arslan, Fahiş Fiyat Uyarısında Bulundu
Elazığ'ın Çözemeyeceği Sorunu Yok Elazığ’ın Çözemeyeceği Sorunu Yok
Prof. Dr. Açık, Kocaeli'nde üniversite-sanayi işbirliği toplantısında konuştu Prof. Dr. Açık, Kocaeli’nde üniversite-sanayi işbirliği toplantısında konuştu
'KOSGEB Finansal Desteği Uygulaması' Toplantısı Gerçekleşti ‘KOSGEB Finansal Desteği Uygulaması’ Toplantısı Gerçekleşti
TKDK, Deprem Bölgesindeki Yatırımcıları Desteklemekte Israrlı TKDK, Deprem Bölgesindeki Yatırımcıları Desteklemekte Israrlı
Elazığ TSO 2020 Yılı İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Elazığ TSO 2020 Yılı İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Müsiad Yerli Otomobil İçin Ön Talepde Bulundu Müsiad Yerli Otomobil İçin Ön Talepde Bulundu
Ekonomi Haberleri

Elazığ'da 200 kişiye istihdam sağlayacak fabrika,hizmete girmeye hazırlanıyor

İnşaat sektörünün yalıtım alanında önemli bir yapı malzemesi olan “taş yünü” ihtiyacının yüzde 25'ini karşılayacak ve 200 kişiye istihdam sağlayacak olan Akdağ mineral taş yünü fabrikası, üretim aşamasına geldi.

TKDK, Kontrollerini Sürdürüyor

Bir yandan 9. Başvuru Çağrı Döneminde daha fazla proje kabul etmek için çalışmalarını yoğunlaştıran TKDK İl Koordinatörlüğü, diğer taraftan ise devam eden yatırımların 2020 yılı sonuna yetişmesi için sahada kontrollerini sürdürüyor.

Elazığ TSO Meclisi Deprem ve Covid-19 Sürecini Değerlendirdi

Elazığ TSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın açılış konuşması, Odanın son 4 aylık faaliyetleriyle ilgili sinevizyon gösterimi, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararları, son dört aylık mizan, deprem ve pandemi sonrası iş dünyasına yönelik yapılan anketlerin değerlendirilmesi ve serbest kürsüden oluşan gündem maddelerinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi.

Başkan Ulaş:“Deprem Sonrası Devletimiz Elazığ’a Sıcak Yüzünü Gösterdi”

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, önemli açıklamalarda bulundu.

Odalar, STK’lar ve Kooperatiflerin Katılımıyla İstişare Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ Esna ve Sanatkarları Odaları Birliği, Elazığ Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği bünyesindeki Odalar, Elazığ’da faaliyetlerini sürdüren ekonomiyle ilgili STK’lar ile Kredi Kefalet Kooperatifleri Başkan ve temsilcilerinin katılımı ile Elazığ TSO Konferans Salonunda, ‘Covid-19 Süreci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.

Elazığ Belediyesi Kardeşlik Mevsiminde Umut Olmaya Devam Etti

Elazığ Belediyesi dayanışma ve kardeşlik mevsimi Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik destekleyici çalışmalarıyla gönül köprüleri kurdu.

Altın Fiyatları Yükselebilir

Erkan BAY/ Elazığ'da Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan 92 yıllık tarihi Kapalı Çarşı 44 gün sonra tekrar açıldı. Elazığ için önemli ticari merkezlerden olan ve Covid 19 tedbirleri nedeniyle kapanan Kuyumcular Çarşısı da normalleşme sürecinin birinci adımında açılan çarşılarımızdan oldu ve müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Tkdk’dan 1.2 Milyar TL’lik Yatırım Paketi Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 11 Mayıs 2020 tarihinde yatırımcılara müjdeyi verdi. Bekir Pakdemirli, “Toplam hibe desteği bütçesi 158 milyon avro yani 1.2 milyar TL olan PARD-II 9. Başvuru Çağrısı için ilana çıktık” dedi.

Tarım Şurası Tarihi Bir Sürecin Başlangıcı Olacak

21 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve 60 maddeden oluşan 3. Tarım Şurası’nın Ülkemizin geleceği açısından çok değerli olduğunu belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, dünyanın içinden geçmekte olduğu Covid 19 sürecinde ve sonrasında tarımın ve tarıma dayalı sanayi üretiminin tarihi bir öneme sahip olacağını ifade ederek, şura kararlarının ivedilikle hayata geçirilmesi çalışmalarının başlatılmasını beklediklerini söyledi.

Devletimiz “Koronavirüs” ile Mücadelede Tüm İmkanları İle Milletimizin Yanındadır

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, koronavirüsle mücadele kapsamında devletin toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde aldığı tedbir ve desteklerin çok değerli olduğunu belirterek, “Halkımız bu zor günleri devleti ve milletiyle kenetlenerek aşacaktır” dedi.

Seza Çimento EKED Projesine Geçti

İş sağlığı ve güvenliğine üst seviyede önem gösteren SEZA Çimento Fabrikası, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde aldığı EKED Projesi kararını, geçtiğimiz gün gerçekleştirmiş olduğu başlangıç töreni ile beraber devreye aldı.

Elazığ’daki Arılar Yeni Kovan Sıkıntısı Yaşamayacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü IPARD II 6. çağrı dönemi 1. Grup sözleşmeleri kapsamında Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi sektöründe sözleşme imzalamaya hak kazanan Rabiye YILDIZ, Özgür AYTEKİN ve Gazi BAL ile İl Koordinatörlüğümüzde sözleşme imzalandı.

Elazığ TSO’un Corona Virüsün İş Dünyasına Etkileri Ve Talepler Raporu TOBB’ye Sunuldu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Corona Virüs’ tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin ve dünya genelinde yaşanan gelişmelerin iş dünyasına etkilerini içeren rapor hazırlanarak TOBB’ye sunuldu. Raporda iş dünyasının krizden en az hasarla etkilenmesi için acil beklenti ve talepler ilgili makamlara ulaştırılmak üzere TOBB’ye sunuldu.

Başkan Arslan, Fahiş Fiyat Uyarısında Bulundu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Koronavirüse karşı alınacak önlemlerle ilgili piyasada yaşanan hareketliliğe dikkat çekerken, fahiş fiyatlı mal satışıyla ilgili uyarıda bulundu.

Elazığ’ın Çözemeyeceği Sorunu Yok

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Arslan,“Birlik beraberlik içinde bu şehrin çözemeyeceği problemi yok.” dedi.

Prof. Dr. Açık, Kocaeli’nde üniversite-sanayi işbirliği toplantısında konuştu

Elazığ İş Kadınlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın’ın davetlisi olarak katıldığı toplantıda kendi girişimcilik hikâyesini anlatarak, üniversite sanayi işbirliği üzerine değerlendirmelerde bulundu.

‘KOSGEB Finansal Desteği Uygulaması’ Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ’da yaşanan deprem felaketinin ardından iş dünyasına yönelik olarak sağlanacak olan KOSGEB Finansal Desteğinin uygulanması hakkında değerlendirme toplantısı, Elazığ TSO’nun ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, KOSGEB Finans Dairesi Başkanı Haşim Karaman, KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa, Kredi Garanti Fonu Elazığ İl Müdürü Hasan Çinçin ve Elazığ’da faaliyet gösteren banka şube müdürleri katıldı.

TKDK, Deprem Bölgesindeki Yatırımcıları Desteklemekte Israrlı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, IPARD II 8. Başvuru Çağrı dönemi proje kabul tarihlerini deprem felaketi nedeniyle uzattı.

Elazığ TSO 2020 Yılı İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 2020 yılı ilk ilk Meclis Toplantısı, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir’in katılımıyla gerçekleşti.

Toplam 30 haber.