Ekonomi

Yüzde 70 Hibe İle Süt Sağım Makinesi ve Süt Soğutma Tankı Verilecek Yüzde 70 Hibe İle Süt Sağım Makinesi ve Süt Soğutma Tankı Verilecek
Bahşi:' Büyük Türkiye'yi ispatlayacak tavır ve teklifleri görmek istiyoruz' Bahşi:“ Büyük Türkiye’yi ispatlayacak tavır ve teklifleri görmek istiyoruz”
Müteahhitlik Sektörü Sorunları TOBB'ye Taşındı Müteahhitlik Sektörü Sorunları TOBB’ye Taşındı
TOBB Akreditasyon Değerlendirme Toplantısı TOBB Akreditasyon Değerlendirme Toplantısı
Prof. Dr. Yasemin Açık Yeniden TÜRKONFED Yönetim Kuruluna Seçildi Prof. Dr. Yasemin Açık Yeniden TÜRKONFED Yönetim Kuruluna Seçildi
MÜSİAD Elazığ'dan Ankara Çıkarması MÜSİAD Elazığ’dan Ankara Çıkarması
İkinci Elde Bayram Hareketliliği İkinci Elde Bayram Hareketliliği
Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı
KDV İndiriminde Süre 2 Ay Uzatıldı KDV İndiriminde Süre 2 Ay Uzatıldı
Irak B2B Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Irak B2B Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Bingöl, Elazığ ve Malatya'da Toplam 10 Fabrikada Enerji Verimliliği Etüdü Yapılacak Bingöl, Elazığ ve Malatya’da Toplam 10 Fabrikada Enerji Verimliliği Etüdü Yapılacak
Kamu alacaklarına yeni yapılandırma Kamu alacaklarına yeni yapılandırma
Elazığ, 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada Elazığ, 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada
TOBB Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı TOBB Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı
Başkan Özdoğan: 'Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor' Başkan Özdoğan: “Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor”
Başkan Ulaş'tan Desteklerden Faydalanacak Esnaflara Uyarı Başkan Ulaş’tan Desteklerden Faydalanacak Esnaflara Uyarı
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Irak Pazarına Adım Atın Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Irak Pazarına Adım Atın
Türkoğlu: '3 Bin TL Hibe Desteği Önemli' Türkoğlu: “3 Bin TL Hibe Desteği Önemli”
Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi
Mali Müşavir Bulut: 'İş dünyası ve STK'ların talepleri nihayet karşılık buluyor' Mali Müşavir Bulut: ‘İş dünyası ve STK’ların talepleri nihayet karşılık buluyor’
Ekonomi Haberleri

Yüzde 70 Hibe İle Süt Sağım Makinesi ve Süt Soğutma Tankı Verilecek

Karakoçan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün saha/fizibilite çalışmaları neticesinde belirlenen eksiklik ve ihtiyaçları gidermek amacıyla süt sığırı yetiştiriciliği yapan işletmelere makine ekipman kullanımını teşvik etmek, süt kalitesini artırmak iş gücünün azaltılmasını sağlamak amacıyla p hibe ile süt soğutma tankı ve süt sağım makinası verilecek.

Bahşi:“ Büyük Türkiye’yi ispatlayacak tavır ve teklifleri görmek istiyoruz”

Kamu görevlilerin iki yıllık dönemde mali, sosyal ve özlük hakları ile çalışma şartlarını, anayasal ve demokratik haklarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme Tekliflerini Memur-Sen tarafından açıklandı.

Müteahhitlik Sektörü Sorunları TOBB’ye Taşındı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Asilhan Arslan Elazığ TSO 10. Meslek Komitesi Üyelerinin talebi üzerine inşaat sektörünün sorunları ve beklentilerini TOBB’ye taşıdıklarını belirterek, 250 sektörü direk olarak ilgilendiren ve istihdam başta olmak üzere ekonominin çarklarının dönmesinde büyük katkı sağlayan müteahhitlik ve taahhüt sektörünün sorunlarının çözülmesini talep ettiklerini dile getirdi.

TOBB Akreditasyon Değerlendirme Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından zoom üzerinden Akreditasyon Değerlendirme Toplantısı, TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz Başkanlığında Oda-Borsa Akreditasyon Temsilcileri ve Profesyonellerin katılımı ile yapıldı. Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Oda Profesyonelleri de tam katılım sağladı.

Prof. Dr. Yasemin Açık Yeniden TÜRKONFED Yönetim Kuruluna Seçildi

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 14. Olağan Genel Kurulu’nda Orhan Turan yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. TÜRKONFED Yönetim Kurulunda ELİKAD Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ta yer aldı.

MÜSİAD Elazığ’dan Ankara Çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin GÜRKAN ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Ankara’da birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

İkinci Elde Bayram Hareketliliği

Pandemi sürecinde şehirlerarası seyahat yasağı ile birçok gezi ve tatil planını erteleyen insanlar, 1 Temmuzda başlayacak normalleşme dönemi ile birlikte başta tatil olmak üzere erteledikleri programlarını hayata geçirmenin hesaplarını yapıyorlar.

Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 09 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 Nisan 2021 itibarıyla kesinleşmiş, vergi, harç ve SGK prim borçları ile cezalar yeniden yapılandırılacak. Son yapılandırmadan yararlanan ancak borcunu zamanında ödeyemeyenler de yapılandırmadan yararlanabilecek.

KDV İndiriminde Süre 2 Ay Uzatıldı

Koronavirüs salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

Irak B2B Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile TradeValley işbirliğinde Haziran ayı sonunda yapılması hazırlıkları devam eden Irak Yapı Sektörüne yönelik Sanal B2B Ticaret Heyet Organizasyonu için Elazığ Yapı Sektöründe yer alan üretici ve tedarikçi firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı iş dünyası temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Bingöl, Elazığ ve Malatya’da Toplam 10 Fabrikada Enerji Verimliliği Etüdü Yapılacak

ESCON Enerji, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki yatırımcıların enerji verimliliği ve bu konudaki devlet destekleri hakkında farkındalığının artması için Fırat Kalkınma Ajansı ile iş birliği yaptı.

Kamu alacaklarına yeni yapılandırma

Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 30 Nisan 2021 itibarıyla kesinleşmiş, vergi, harç ve SGK prim borçları ile cezalar yeniden yapılandırılacak. Elazığ TSO tarafından Mayıs ayı içerisinde TOBB üzerinden yaptığımız girişim ve gündeme taşıdığı, 2020 yılında yayınlanan yapılandırmadan yararlanan ancak borcunu zamanında ödeyemeyenler de yeni yasadan yararlanabilecek.

Elazığ, 2021 Yılı İhracatı İle Bölgede Birinci Sırada

2021 yılının ilk ayında itibaren bir önceki yıla göre her ay rekor artışla ihracatı artan Elazığ, 2021 Nisan ayı ihracatı ile TRB1 kapsamında bulunan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli hem de Doğu Anadolu Bölgesinde 56 Milyon Dolarlık ihraçtı ile ilk sırada yer aldı. TÜİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinde Elazığ 2020 yılı ilk 4 aylık dönemde 13 Milyon 857 bin Dolar ihracat gerçekleştirirken, bu yılın ilk 4 aylık döneminde 52 milyon 255 bin Dolar ile bir önceki yıla göre 7.6 değişim ile dikkat çekti.

TOBB Genel Kurulu elektronik ortamda yapıldı

COVİD-19 tedbirleri kapsamında elektronik ortamda yapılan TOBB 76 ve 77. Genel Kurulu TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Türkiye genelinde 365 Oda-Borsa Delegelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Başkan Özdoğan: “Esnaflarımız destekten faydalanmak istiyor”

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Esnafa destek paketinden tüm esnafların faydalanması gerekmektedir diyerek “Pandemi sürecinde tüm esnaflarımızın maddi kaybı oldu. Desteklerden esnaf ayrımı yapmak doğru değildir” dedi.

Başkan Ulaş’tan Desteklerden Faydalanacak Esnaflara Uyarı

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, son açıklanan ‘Esnafa Hibe Destek Paketi’ konusunda bilgi kirliliği olduğunu belirterek Bakanlığın belirttiği ana faaliyet kodları tutan tüm esnafların destekten faydalanacağını söyledi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Irak Pazarına Adım Atın

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve TradeValley ev sahipliğinde Elazığ ve Irak şirketleri arasında Haziran ayı sonunda Irak Yapı Sektörüne yönelik Sanal B2B Ticaret Heyeti organizasyonu hazırlıklarına start verildi.

Türkoğlu: “3 Bin TL Hibe Desteği Önemli”

Tam kapanmanın sona erdiği ilk kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile esnafın yüzünü güldüren hibe desteğini değerlendiren Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, 3 bin TL desteğin esnafa can suyu olacağını söyledi.

Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi detayları ve yararlanacak işletmelerin NACE Kodları Resmi Gazetede yayımlandı.

Toplam 141 haber.