Gündem

Gündem Haberleri

Üniversite Mahallesi’nde Kapsamlı Temizlik Çalışması

Elazığ Belediyesi, daha temiz bir Elazığ için başlattığı temizlik kampanyasına bu hafta Üniversite Mahallesi ile devam etti.

Fırat Üniversitesine Ziyaret

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret etti.

FKA’dan Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimleri

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) faaliyet gösterdiği TRB1 Bölgesindeki (Bingöl, Elâzığ, Malatya ve Tunceli) firmaların ihracat hacminin artırılmasına yönelik “Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimleri” düzenledi.

Fırat Üniversitesi’nden Nota Sesleri Yükseldi

Fırat Üniversitesi, uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla “Kampüste Nota Sesleri” etkinlikleri başlattı. Etkinlik kapsamında öğrenciler açık havada gönüllerince eğlendi.

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Açılıyor

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası açılış töreni, 15 Ekim Cuma günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

Elazığ Mini Terminal Binası Tamamlandı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve mevcut yerinde yeniden projelendirilerek inşa edilen Mini Terminal Binası inşaatı tamamlandı.

Vali Toraman, Elazığ’da Aşılamadaki Hedefi Açıkladı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman aşılama haritasını paylaşarak Elazığ’da aşılama oranında hedefin yüzde 65 olduğunu açıkladı.

Ohi deresi taşkın koruma proje ihalesi “tamam”

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba,Yaklaşık 7,5 Milyon TL maliyetli Karakoçan İlçe Merkezi Ohi Deresi Taşkın Koruma Projemiz, 2021 Yılı Ek Yatırım Programına alınarak, Tarım ve Orman Bakanlığımızca ihale izni verilmiştir.”dedi.

TÜRSAB, Elazığ -Malatya Havalimanı Servis Saatlerini Açıkladı

Elazığ havalimanının pist bakımı nedeniyle uzun bir süre kapanacak olması sonrası, yolcuların mağduriyet yaşamaması adına çevre illere nakilleriyle ilgili bir çalışma olmaması nedeniyle kamuoyun da bir beklenti meydana gelmişti.

Elazığ Müftülüğü Fırat Üniversitesinde Stand Açtı

Fırat Üniversitesi öğrencilerine yönelik tanıtım standı açıldı.

Elazığ Belediyesi’nden Açıklama

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için Elazığ 1. İdare Mahkemesi’ne açılan davada verilen yürütmeyi durdurma ara kararının iptali için bir üst mahkemeye itiraz yapıldığı duyuruldu.

Prof. Dr. Açık: “Erken Yaşta Evlilikte Değil Eğitimde Birinci Olmalıyız”

Elazığ İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kız çocuklarının toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile küçük yaşlardan itibaren tanışmaya başladığını söyledi.

20 Yıldır Değişmez Lezzetleri Sunan “Sarı Papiyon” Yeni Yerinde Hizmete Başladı

Elazığ’da 20 yıldır hizmet sektöründe önemli işler başaran ve Türk Mutfağının değişmez lezzetlerini müşterilerinin hizmetine sunan Sarı Papiyon yeni yerinde hizmete başladı.

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt vefat etti

Elazığ’ın tanınan ve sevilen isimlerinden Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, 69 yaşında vefat etti.

Elazığ Valiliği’nden, Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir

Elazığ Valiliği taksi kullanan vatandaşların daha güvenilir hizmet almaları için ticari taksi denetimleri ile ilgili ‘’Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir’’ belgesi yayınladı.

İl Özel İdaresi Yol Genişletme ve Stabilize Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi, halkımızın daha konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmeleri amacıyla yol genişletme, stabilize yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Palu’ya Yeni Hizmet Binası

Elazığ’ın Palu ilçesinde yeni hizmet binası için ihaleye çıkıldı.

Çaydaçıra-Şahinkaya Yeni Bağlantı Yolu'nda Çalışmalar Tamamlandı

Elazığ Belediyesi’nin ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Çaydaçıra-Şahinkaya Mahalleleri arasında gerçekleştirdiği alternatif yol çalışmaları tamamlandı.

“Vefa Programı” Düzenlendi

Elazığ İl Müftülüğünce müftülük konferans salonunda Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerine vefa programı düzenlendi.

Toplam 1331 haber.