Kültür Sanat

Elazığ'ın İlk Dijital Dergisi 'Çayda Çıra' Elazığ’ın İlk Dijital Dergisi “Çayda Çıra”
Yüz Yıl Öncesine  Ait Harput'un Görüntüleri Paylaşım Rekorları Kırıyor Yüz Yıl Öncesine Ait Harput’un Görüntüleri Paylaşım Rekorları Kırıyor
Hoca Hasan Hamamı Restore Edilecek Hoca Hasan Hamamı Restore Edilecek
Devletten Hiçbir Maddi Karşılık Almadan Hizmet Veren Harput Beyefendisi:Hacı Ömer Bey Devletten Hiçbir Maddi Karşılık Almadan Hizmet Veren Harput Beyefendisi:Hacı Ömer Bey
Aygün Çam'ın Akademik Çalışması Yayımlandı Aygün Çam’ın Akademik Çalışması Yayımlandı
Yaz Şenlikleri Askıya Alındı Yaz Şenlikleri Askıya Alındı
Usta Sanatçı Bünyamin Eroğlu İçin Anma Programı Düzenlendi Usta Sanatçı Bünyamin Eroğlu İçin Anma Programı Düzenlendi
Vatandaşlara Sinema Keyfi Sunuluyor Vatandaşlara Sinema Keyfi Sunuluyor
Bünyamin Eroğlu, Düzenlenecek Etkinlik İle Anılacak Bünyamin Eroğlu, Düzenlenecek Etkinlik İle Anılacak
'Aşık Veysel Benim Adım' Adlı Tiyatro Oyunu Sanatseverlerle Buluştu ‘Aşık Veysel Benim Adım’ Adlı Tiyatro Oyunu Sanatseverlerle Buluştu
Efsanelere konu olan 'Ejderha Taşı' ne zaman turizme kazandırılacak? Efsanelere konu olan “Ejderha Taşı” ne zaman turizme kazandırılacak?
Sağman Cami, Tarihi Geçmişi İle Dikkat Çekiyor Sağman Cami, Tarihi Geçmişi İle Dikkat Çekiyor
'Pertek Kalesi' Doğal Güzelliği ile Dikkat Çekiyor “Pertek Kalesi” Doğal Güzelliği ile Dikkat Çekiyor
Sıcak Havaların Serinleten Durağı:Buzluk Mağaraları Sıcak Havaların Serinleten Durağı:Buzluk Mağaraları
Hoca Hasan Hamamı Hak Ettiği İlgiyi Görmek İstiyor Hoca Hasan Hamamı Hak Ettiği İlgiyi Görmek İstiyor
Dındik, Virüsü Yendi Dındik, Virüsü Yendi
Rüçhan Keçeci ve Atık Malzemelerden  Bir Eser Daha Rüçhan Keçeci ve Atık Malzemelerden Bir Eser Daha
Elazığ Belediyesi Kültür-Sanat Etkinliklerini Online Olarak İzleyiciyle Buluşturuyor Elazığ Belediyesi Kültür-Sanat Etkinliklerini Online Olarak İzleyiciyle Buluşturuyor
Dünya ve ülkemiz pandemi ile savaşırken bizler evlerimizde neler yapmalıyız? Dünya ve ülkemiz pandemi ile savaşırken bizler evlerimizde neler yapmalıyız?
'Altın Varak Ahşap' Oyma Sanatı Yaparak Osmanlı'dan Miras Kalan Sanatı Yaşatıyor “Altın Varak Ahşap” Oyma Sanatı Yaparak Osmanlı’dan Miras Kalan Sanatı Yaşatıyor
Kültür Sanat Haberleri

Elazığ’ın İlk Dijital Dergisi “Çayda Çıra”

Elazığ’ın ilk dijital dergisi Çayda Gazeteci Yazar Yücel Çakmak’ın Genel Yayın Yönetmenliğinde yayın hayatına merhaba dedi.

Yüz Yıl Öncesine Ait Harput’un Görüntüleri Paylaşım Rekorları Kırıyor

Türkiye’de ABD’ye göçün ilk yaşandığı yer Harput olmuş ve 1800’lerin sonu 1900’lerin başında Harput’tan 40 bine yakın insan yeni umutlarla ABD’ye doğru yola çıkmıştı. Yüz yıllar öncesine ait göç görüntüleri ortaya çıktı. Elazığlıların büyük bir ilgi ile izlediği görüntüler,sosyal medya da paylaşım rekorları kırıyor.

Hoca Hasan Hamamı Restore Edilecek

1634 yılında inşa edilen ve Harput’un girişinde bulunan Tarihi Hoca Hasan Hamamı restore edilecek.

Devletten Hiçbir Maddi Karşılık Almadan Hizmet Veren Harput Beyefendisi:Hacı Ömer Bey

Araştırmacı Yazar Sedat ÇAĞLIYAN, Harput Beyefendisi Hacı Ömer Bey hakkında açıklamalarda bulundu.

Aygün Çam’ın Akademik Çalışması Yayımlandı

Türk halk müziği sanatçısı ve araştırmacı yazar Aygün Çam’ın “Tarihi ve Kültürel Varlıklar Açısından Baskil” adlı akademik çalışması yayımlandı.

Yaz Şenlikleri Askıya Alındı

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz şenliği programları, koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi. Son günlerde artan vaka sayıları göz önünde bulundurularak askıya alınan şenlikler, sürecin seyrine göre hayata geçirilecek.

Usta Sanatçı Bünyamin Eroğlu İçin Anma Programı Düzenlendi

Elazığ Belediyesi ile Elazığ Folklor Turizm Derneği tarafından vefatının ikinci yıl dönümünde musikimizin mihenk taşlarından söz yazarı ve sanatçı Bünyamin Eroğlu için anma programı düzenledi.

Vatandaşlara Sinema Keyfi Sunuluyor

Elazığ Belediyesi, koronavirüs salgını sebebiyle uzun süre sosyal hayattan uzak kalan vatandaşlara sinema keyfi sunuyor.

Bünyamin Eroğlu, Düzenlenecek Etkinlik İle Anılacak

Elazığ musikisinin mihenk taşlarından merhum Bünyamin Eroğlu, vefatının yıldönümünde bir dizi etkinlikle anılacak.

‘Aşık Veysel Benim Adım’ Adlı Tiyatro Oyunu Sanatseverlerle Buluştu

Elazığ Belediyesi kültür ve sanat etkinliklerini sürdürüyor. Etkinlikler kapsamında Belediye Konservatuvarı Tiyatro bölümü tarafından ‘Aşık Veysel Benim Adım’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Efsanelere konu olan “Ejderha Taşı” ne zaman turizme kazandırılacak?

Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde "Ejderha Taşı" olarak bilinen ve efsaneye konu olan dev kaya bloğu’nun turizme kazandırılması için çalışmaların başlatılması gerekiyor.

Sağman Cami, Tarihi Geçmişi İle Dikkat Çekiyor

Tunceli'nin Pertek İlçesi Sağman Köyü'nde bulunan ve 1555’te Keyhüsrev Bey’in oğlu Salih Bey’in yaptırdığı sanılan cami, tarihi yapısı ve mimarisi ile dikkat çekiyor.

“Pertek Kalesi” Doğal Güzelliği ile Dikkat Çekiyor

Murat Nehri üzerindeki Keban Baraj Gölü'nde yer alan Pertek Kalesi, Tarihi özelliklerinin yanısıra kartpostallık görüntüsüyle büyük dikkat çekiyor.

Sıcak Havaların Serinleten Durağı:Buzluk Mağaraları

Elazığ’da sıcak günlerin serinleten durağı olan ve eksi 10 derecesiyle dikkat çeken "Buzluk Mağarası", koronavirüs salgını nedeniyle belirli bir süre ziyaretçilere hizmet verememişti.

Hoca Hasan Hamamı Hak Ettiği İlgiyi Görmek İstiyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine giren 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Elazığ’ın simgesi medeniyetler beşiği Harput Mahallesi,tarihi yapıları ile dikkat çekiyor.

Dındik, Virüsü Yendi

Mart ayından beri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan Corona Virüs salgın hastalığı, Dındikçileri hayata döndürdü.

Rüçhan Keçeci ve Atık Malzemelerden Bir Eser Daha

Başak MERAL GÜNDÜZ/Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci,yaptığı metal eseri hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Elazığ Belediyesi Kültür-Sanat Etkinliklerini Online Olarak İzleyiciyle Buluşturuyor

Elazığ Belediye Konservatuvarı, Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri nedeniyle, Ramazan ayında kültür ve sanat etkinliklerini online olarak sanatseverlerle buluşturuyor.

Dünya ve ülkemiz pandemi ile savaşırken bizler evlerimizde neler yapmalıyız?

Müzik Terapist Rabia KOŞAR, Müzik Terapiyi,metotlarını,müzik terapinin kullanıldığı diğer alanları,müzik ile bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebiliriz konuları hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Toplam 27 haber.