Sağlık

Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Tüm Bölgeye Hizmet Ediyor Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Tüm Bölgeye Hizmet Ediyor
Prof. Dr. Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi Prof. Dr. Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi
Başhekim Kaygusuz: 'İstifa Yok' Başhekim Kaygusuz: ‘İstifa Yok’
Prof. Dr. Açık: 'Sigara içme yaşı 15'in altına düştü' Prof. Dr. Açık: “Sigara içme yaşı 15’in altına düştü”
Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadrosunu Güçlendiriyor Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadrosunu Güçlendiriyor
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları aşı olmaya davet etti İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları aşı olmaya davet etti
Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosu Güçlenmeye Devam Ediyor Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosu Güçlenmeye Devam Ediyor
Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu
Elazığ'da Huzurevleri ve Bakımevlerine Yönelik Aşı Uygulaması Başladı Elazığ’da Huzurevleri ve Bakımevlerine Yönelik Aşı Uygulaması Başladı
Covid – 19 Aşı Uygulamasında Sağlık Çalışanı Statüsüne Alınmayan Veteriner Hekimler Tepkili Covid – 19 Aşı Uygulamasında Sağlık Çalışanı Statüsüne Alınmayan Veteriner Hekimler Tepkili
Elazığ'da Covid- 19 Aşı Uygulaması Konulu Başhekimler Toplantısı Düzenlendi Elazığ’da Covid- 19 Aşı Uygulaması Konulu Başhekimler Toplantısı Düzenlendi
Elazığ'da Covid-19' un Araştırılmasına Yönelik Kesitsel Taramalar Yapılacak Elazığ’da Covid-19’ un Araştırılmasına Yönelik Kesitsel Taramalar Yapılacak
Şehir Hastanesine İkinci Pcr Cihazı Şehir Hastanesine İkinci Pcr Cihazı
Daha Beyaz ve Güzel Bir Gülümseme İçin Diş Beyazlatma Daha Beyaz ve Güzel Bir Gülümseme İçin Diş Beyazlatma
Senin Bir Şeyin Yok Hastalığı:Fibromiyalji Senin Bir Şeyin Yok Hastalığı:Fibromiyalji
Elazığ'a 1' i Yenidoğan Olmak Üzere 4 Adet Ambulans Tahsis Edildi Elazığ’a 1’ i Yenidoğan Olmak Üzere 4 Adet Ambulans Tahsis Edildi
Başhekim  Prof.Dr.Kaygusuz'un Testi Pozitif Çıktı Başhekim Prof.Dr.Kaygusuz’un Testi Pozitif Çıktı
Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi
Çocuk Doktoru İlkay Evrim Özden'den Anne Sütü Uyarısı Çocuk Doktoru İlkay Evrim Özden’den Anne Sütü Uyarısı
Bağışıklığı Güçlendiriyor, Aynı Zamanda Vücudu Dinç Tutuyor Bağışıklığı Güçlendiriyor, Aynı Zamanda Vücudu Dinç Tutuyor
Sağlık Haberleri

Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Tüm Bölgeye Hizmet Ediyor

Covid 19 pandemisi sürecinde ayrı bir önem kazanan yoğun bakım üniteleri bakımından ülkemiz pek çok ülkeden daha donanımlı olarak ön plana çıktı.

Prof. Dr. Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Üniversite Hastanesi’nde bölümleri gezerek, öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Başhekim Kaygusuz: ‘İstifa Yok’

Fırat Üniversitesi Başhekimi İrfan Kaygusuz, 42 hemşirenin istifa ettiği yönündeki iddiaları yanıtladı.

Prof. Dr. Açık: “Sigara içme yaşı 15’in altına düştü”

Dünya genelinde her on gençten biri tütün ya da tütün ürünü kullanıyor, bu gençlerden en az yarısında da bağımlılık gelişiyor. Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Türkiye’de de sigara içme yaşının 15’in altına indiğine dikkat çekerek, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmeli ve sigaraya kolayca ulaşmalarının önüne geçmeliyiz” dedi.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadrosunu Güçlendiriyor

Elazığ ve bölgeye kaliteli sağlık hizmetleri sunmayı bir ilke olarak benimseyen Şehir Hastanesine atanan asistan doktor görevine başladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları aşı olmaya davet etti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, aşılama takviminde toplumun geneline geçiş aşaması olarak bilinen COVİD-19 aşı uygulamasının 3.adımının 80 ve üzeri yaş grubuna yönelik başladığını belirterek, vatandaşları aşı konusunda duyarlı olmaya davet etti ve mutlaka aşı olmalarını istedi.

Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosu Güçlenmeye Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosunu güçlendirmek üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 4 adet 4x4 tam donanımlı ambulanslar teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu

Tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da başlatılan Covid-19 Aşılma programı hakkında vatandaşlardan gelen yoğun soru ve bilgi talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “ Covid -19 Aşısı Bilgilendirme Masası” kuruldu.

Elazığ’da Huzurevleri ve Bakımevlerine Yönelik Aşı Uygulaması Başladı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Elazığ’da sağlık çalışanlarına yönelik devam eden ve bu günden itibaren öncellikli kişi ve yaş grupları için başlayacak olan aşı programı hakkında açıklama yaptı.

Covid – 19 Aşı Uygulamasında Sağlık Çalışanı Statüsüne Alınmayan Veteriner Hekimler Tepkili

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı ülkemizde aşı çalışmaları başlarken, öncelikli ve riskli gruplara ilk doz aşılar yapılmaya başlandı.

Elazığ’da Covid- 19 Aşı Uygulaması Konulu Başhekimler Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, başkanlığında olmak üzere Elazığ’daki Kamu, Üniversite ve özel hastane başhekimlerinin katıldığı Covid-19 Aşı Uygulaması ve Aşı Odaları konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Elazığ’da Covid-19’ un Araştırılmasına Yönelik Kesitsel Taramalar Yapılacak

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün COVID-19 veri çalışmasına yönelik tüm ülkede başlatmış olduğu Kesitsel Taramalar kapsamında ilimiz genelinde hane ziyaretleri yapılarak, kan ve sürüntü örnekleri alınacak.

Şehir Hastanesine İkinci Pcr Cihazı

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sürdürülen Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Fethi Sekin Şehir Hastanesinde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) tanı laboratuvarı Eylül 2020 tarihinde kurularak hizmete açılmıştı.

Daha Beyaz ve Güzel Bir Gülümseme İçin Diş Beyazlatma

Diş Hekimi Bedia Kaya yaptığı açıklamada,“Yapılan araştırmalara göre yeni tanışan insanların ilk dikkat ettikleri şey dişleriniz ve gülümsemenizdir. Sağlıklı ve beyaz dişler ise estetik açıdan en önemli unsurdur.”dedi.

Senin Bir Şeyin Yok Hastalığı:Fibromiyalji

Geçmeyen ağrılarınız ve şikayetleriniz mi var? Tüm tetkiklere rağmen tanı konulamıyor mu? Etrafınızdaki insanlar size artık ‘hastalık hastası’ mı diyorlar? Tüm bu belirtiler hastalık hastası değil ama fibromiyalji.

Elazığ’a 1’ i Yenidoğan Olmak Üzere 4 Adet Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Sıhhat Projesi kapsamında 1 tanesi Yenidoğan olmak üzere Elazığ’a gönderilen toplam 4 adet Ambulans İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Başhekim Prof.Dr.Kaygusuz’un Testi Pozitif Çıktı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. İrfan Kaygusuz Covid -19’a yakalandı.

Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi

İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde “Coronavirüs Tanı Laboratuvarı” olarak bilinen  ve COVİD-19 hastalığın tanısında önemli bir yere sahip bulunan PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Laboratuvarı hizmete girdi.

Çocuk Doktoru İlkay Evrim Özden’den Anne Sütü Uyarısı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.İlkay Evrim ÖZDEN, bebeklerin mutlaka anne sütü ile emzirilmesi gerektiğini belirterek, ”Hiçbir bebek bu haktan mahrum edilmemelidir” dedi.

Toplam 46 haber.