Sağlık

Sağlık Haberleri

Polat:“Düzenli yürüyüş ve fiziksel aktiviteler yaşam süresini uzatıyor”

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, “3 -4 Eylül Dünya Yürüyüş Günü” kapsamında yaptığı açıklama da yürüyüşün başta obezite, kilo kontrolü, tansiyon, şeker, kalp ve akciğer başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiğini belirterek, vatandaşları düzenli yürüyüş yapmaya çağırdı.

Hollywood Smile Nedir? Mükemmel Gülüş için Uzmanından İpuçları

Mükemmel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercihi olan ‘Hollywood Smile’ dişler ve simetrik dudaklara karşılık görülüyor. Diş Hekimi Pınar Ardıçoğlu, Hollywood Smile uygulamasına dair merak edilenleri anlattı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: “Yeniden sağlıklı günlere dönebilmek için aşı olmalıyız”

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yaptı.

Prof. Dr. Cahit Polat:“ İlimizde 1.doz aşı yapılan kişi sayısı 302 bin 626”

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, pandemi verileri ve aşılamada gelinen son durum hakkında basın toplantısı düzenledi.

Albay, Hasta Memnuniyetini En Üst Seviyeye Çıkarmayı Hedefliyoruz

Fırat Üniversitesi Hastanesi müdür yardımcısı Ayşe ALBAY tarafından sağlık çalışanlarına kalite standartları eğitimi verildi. ALBAY, eğitimde Türkiye' de sağlıkta kalite sisteminin gelişimi ve temel yapı taşlarını, sağlıkta kalite standartları ve göstergeleri ile Akreditasyon başkanlığı tarafından revize edilerek oluşturan SKS (Sağlıkta kalite standartları) Versiyon 6 hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Pandemi ve Aşılama Konulu İstişare Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde yürütülen pandemi çalışmaları ve aşılamada gelinen son durumun ele alındığı “Pandemi Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

Başhekim Prof. Dr. Keleş'ten çağrı

Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, yoğun bakımdaki hastaların büyük bir çoğunluğunun aşı olmayan vakalardan oluştuğunu belirterek Elazığlılara aşı olma çağrısında bulundu.

Hizmet İçi Eğitimler Hız Kesmeden Devam Ediyor

F.Ü Hastanesi Eczanesi çalışanlarına “İlaç yönetimi kalite standartlarına ilişkin eğitimi” verildi.

Enfeksiyon Kontrol Komitesi Tarafından Eğitim Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Hastanesi Kontrol komitesi hemşiresi Fatma Türkmen tarafından Yoğun Bakım Çalışanlarına “Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi” konulu bir eğitim sunumu yapıldı.

Başhekim Prof.Dr.Erol Keleş: “Maskelerden Kurtulmaya Az Kaldı”

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde günde iki bin kişiye koronavirüs aşısı yapılıyor. Hastanenin aşılama ile rekor kırdığını ifade eden başhekim Prof. Dr. Erol Keleş, maskesiz günlerin yakın olduğunu söyledi.

Mobil Çocuk Eğlence Dolabı Çocukların Hizmetinde

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavi gören çocuklar için kitap ve oyuncak dolabı hazırlandı.

Yarı Açık Psikiyatri Servisi Hizmete Açıldı

Ülkemizin sağlık alanındaki vizyon projelerinden olan ve 1 Ağustos 2018 tarihinde hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi , ilimize ve bölgemize katkı sunmaya devam ediyor.

Şehir Hastanesi 3.'Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim' Programı Tamamlandı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi 3.'Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim' programı tamamlandı.

Şehir Hastanesine Duyulan Memnuniyet Oranı Artmaya Devam Ediyor

Bölgenin sağlık alanındaki öncü kurumlarından olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Elazığ depremi ve pandemi sürecinde sağlık hizmetleri sunumunda büyük katkılar sundu. Hastanenin fiziki ve donanımsal yapısı sayesinde pandemi sürecinde bir yandan pandemi ile mücadele edilirken diğer taraftan rutin sağlık hizmetlerinin sunumuna sorunsuz bir şekilde devam edilebiliyor.

Covıd-19 Aşı İkna Timleri Görev Başında

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, aşılanacak kişiler listesinde olmasına rağmen şimdiye kadar aşılarını yaptırmayan vatandaşları ikna etmek üzere “Aşı İkna Timleri” kuruldu.

Psikososyal Destek Hattı Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, yeni tip koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanları ve sosyal izolasyon nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan "Psikososyal Destek Hattı" nın hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Prof. Dr. Erol Keleş, Pandeminin Kahramanlarını Ziyaret Ederek Bayramlarını Kutladı

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde hastalara, beslenme ve diyet konularında danışmanlık hizmetleri sunan, Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği hizmetlerine devam ediyor.

Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a teşekkür etti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Korona virüs salgını başta olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne desteklerini esirgemeyen ve gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarının yanında yer alan Elazığ Valisi Erkaya YIRIK’ a teşekkür etti.

Toplam 71 haber.