Sağlık

Enfeksiyon Kontrol Komitesi Tarafından Eğitim Düzenlendi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Tarafından Eğitim Düzenlendi
Başhekim Prof.Dr.Erol Keleş: 'Maskelerden Kurtulmaya Az Kaldı' Başhekim Prof.Dr.Erol Keleş: “Maskelerden Kurtulmaya Az Kaldı”
Mobil Çocuk Eğlence Dolabı Çocukların Hizmetinde Mobil Çocuk Eğlence Dolabı Çocukların Hizmetinde
Yarı Açık Psikiyatri Servisi Hizmete Açıldı Yarı Açık Psikiyatri Servisi Hizmete Açıldı
Şehir Hastanesi 3.'Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim' Programı Tamamlandı Şehir Hastanesi 3.'Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim' Programı Tamamlandı
Şehir Hastanesine Duyulan Memnuniyet Oranı Artmaya Devam Ediyor Şehir Hastanesine Duyulan Memnuniyet Oranı Artmaya Devam Ediyor
Covıd-19  Aşı İkna Timleri Görev Başında Covıd-19 Aşı İkna Timleri Görev Başında
Psikososyal Destek Hattı Hizmet Vermeye Devam Ediyor Psikososyal Destek Hattı Hizmet Vermeye Devam Ediyor
Prof. Dr. Erol Keleş, Pandeminin Kahramanlarını Ziyaret Ederek Bayramlarını Kutladı Prof. Dr. Erol Keleş, Pandeminin Kahramanlarını Ziyaret Ederek Bayramlarını Kutladı
Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor Beslenme, Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor
Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a teşekkür etti Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a teşekkür etti
'Gebe Okulu' Online Uzaktan Eğitime Başladı “Gebe Okulu” Online Uzaktan Eğitime Başladı
Prof. Dr. Cahit Polat, Covid-19 salgını için vatandaşları uyardı Prof. Dr. Cahit Polat, Covid-19 salgını için vatandaşları uyardı
Robotik Yürüme Ünitesi Yeniden Hizmete Başladı Robotik Yürüme Ünitesi Yeniden Hizmete Başladı
Covid-19 aşı sırası gelen vatandaşlara çağrı:'mutlaka aşınızı yaptırın' Covid-19 aşı sırası gelen vatandaşlara çağrı:“mutlaka aşınızı yaptırın”
Fırat Üniversitesi Hastanesinden Önemli Açıklama Fırat Üniversitesi Hastanesinden Önemli Açıklama
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları uyardı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları uyardı
Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Tüm Bölgeye Hizmet Ediyor Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Tüm Bölgeye Hizmet Ediyor
Prof. Dr. Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi Prof. Dr. Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi
Başhekim Kaygusuz: 'İstifa Yok' Başhekim Kaygusuz: ‘İstifa Yok’
Sağlık Haberleri

Başhekim Kaygusuz: ‘İstifa Yok’

Fırat Üniversitesi Başhekimi İrfan Kaygusuz, 42 hemşirenin istifa ettiği yönündeki iddiaları yanıtladı.

Prof. Dr. Açık: “Sigara içme yaşı 15’in altına düştü”

Dünya genelinde her on gençten biri tütün ya da tütün ürünü kullanıyor, bu gençlerden en az yarısında da bağımlılık gelişiyor. Sağlığı Geliştirme ve Sigara ile Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Türkiye’de de sigara içme yaşının 15’in altına indiğine dikkat çekerek, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmeli ve sigaraya kolayca ulaşmalarının önüne geçmeliyiz” dedi.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadrosunu Güçlendiriyor

Elazığ ve bölgeye kaliteli sağlık hizmetleri sunmayı bir ilke olarak benimseyen Şehir Hastanesine atanan asistan doktor görevine başladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat,vatandaşları aşı olmaya davet etti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, aşılama takviminde toplumun geneline geçiş aşaması olarak bilinen COVİD-19 aşı uygulamasının 3.adımının 80 ve üzeri yaş grubuna yönelik başladığını belirterek, vatandaşları aşı konusunda duyarlı olmaya davet etti ve mutlaka aşı olmalarını istedi.

Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosu Güçlenmeye Devam Ediyor

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosunu güçlendirmek üzere Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 4 adet 4x4 tam donanımlı ambulanslar teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu

Tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da başlatılan Covid-19 Aşılma programı hakkında vatandaşlardan gelen yoğun soru ve bilgi talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “ Covid -19 Aşısı Bilgilendirme Masası” kuruldu.

Elazığ’da Huzurevleri ve Bakımevlerine Yönelik Aşı Uygulaması Başladı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, Elazığ’da sağlık çalışanlarına yönelik devam eden ve bu günden itibaren öncellikli kişi ve yaş grupları için başlayacak olan aşı programı hakkında açıklama yaptı.

Covid – 19 Aşı Uygulamasında Sağlık Çalışanı Statüsüne Alınmayan Veteriner Hekimler Tepkili

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı ülkemizde aşı çalışmaları başlarken, öncelikli ve riskli gruplara ilk doz aşılar yapılmaya başlandı.

Elazığ’da Covid- 19 Aşı Uygulaması Konulu Başhekimler Toplantısı Düzenlendi

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, başkanlığında olmak üzere Elazığ’daki Kamu, Üniversite ve özel hastane başhekimlerinin katıldığı Covid-19 Aşı Uygulaması ve Aşı Odaları konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Elazığ’da Covid-19’ un Araştırılmasına Yönelik Kesitsel Taramalar Yapılacak

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün COVID-19 veri çalışmasına yönelik tüm ülkede başlatmış olduğu Kesitsel Taramalar kapsamında ilimiz genelinde hane ziyaretleri yapılarak, kan ve sürüntü örnekleri alınacak.

Şehir Hastanesine İkinci Pcr Cihazı

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sürdürülen Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Fethi Sekin Şehir Hastanesinde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) tanı laboratuvarı Eylül 2020 tarihinde kurularak hizmete açılmıştı.

Daha Beyaz ve Güzel Bir Gülümseme İçin Diş Beyazlatma

Diş Hekimi Bedia Kaya yaptığı açıklamada,“Yapılan araştırmalara göre yeni tanışan insanların ilk dikkat ettikleri şey dişleriniz ve gülümsemenizdir. Sağlıklı ve beyaz dişler ise estetik açıdan en önemli unsurdur.”dedi.

Senin Bir Şeyin Yok Hastalığı:Fibromiyalji

Geçmeyen ağrılarınız ve şikayetleriniz mi var? Tüm tetkiklere rağmen tanı konulamıyor mu? Etrafınızdaki insanlar size artık ‘hastalık hastası’ mı diyorlar? Tüm bu belirtiler hastalık hastası değil ama fibromiyalji.

Elazığ’a 1’ i Yenidoğan Olmak Üzere 4 Adet Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Sıhhat Projesi kapsamında 1 tanesi Yenidoğan olmak üzere Elazığ’a gönderilen toplam 4 adet Ambulans İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Başhekim Prof.Dr.Kaygusuz’un Testi Pozitif Çıktı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. İrfan Kaygusuz Covid -19’a yakalandı.

Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi

İl Sağlık Müdürlüğüne  bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde “Coronavirüs Tanı Laboratuvarı” olarak bilinen  ve COVİD-19 hastalığın tanısında önemli bir yere sahip bulunan PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Laboratuvarı hizmete girdi.

Çocuk Doktoru İlkay Evrim Özden’den Anne Sütü Uyarısı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.İlkay Evrim ÖZDEN, bebeklerin mutlaka anne sütü ile emzirilmesi gerektiğini belirterek, ”Hiçbir bebek bu haktan mahrum edilmemelidir” dedi.

Bağışıklığı Güçlendiriyor, Aynı Zamanda Vücudu Dinç Tutuyor

Çam kozalak şurubu, faydaları saymakla bitmeyen çok özel bir doğal şifa kaynağıdır.

Prof.Dr.Polat:“Kurallara uyulması halinde süreç çok rahat aşılacak”

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, pandemi ile mücadelede kontrollü bir sosyal hayatın önemine değinerek, vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda bir kez daha uyardı.

Toplam 63 haber.