İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Elazığ'ın önemli ilçelerinden biri olan Kovancılar İlçesinde yıllardır önemli bir sorun olarak gündem de kalan içme suyu hatları ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar tarafından yapılan açıklamada, yağmur suyu ve içmesuyu hatlarının yenileneceği bildirildi.

Hacı Akpınar yaptığı açıklamada,“Belediyemiz KİK (Kamu İhale Kurumu) üzerinden yaptığı ihale sonucunda yollarımızı,kaldırımlarımız ve yağmur suyu hatlarımızı yapacağımız ihale sonuçlandı. İlçemizin çarşı merkezinin caddelerini, kaldırımlarını ve bulvarlarımızı 56000 m2 alanda BSK asfalt (Sıcak Asfalt) 10000 m2 alanda kaldırım,1200 m yağmur suyu hattı ve toplayıcıları ile yeniliyor,yeni yüzüne kavuşturuyoruz.”dedi.

Başkan Akpınar,“Yapacağımız yollar ve kaldırımlar;Sağlık Caddesi ve kaldırımları,İlham Ertem Caddesi ve kaldırımları,Cami Caddesi ve kaldırımları, Aziz Yıldırım Caddesi ve kaldırımları

Halis Ulucan Caddesi ve kaldırımları,Recep Yavuz Caddesi ve kaldırımları, M.Nuri Bozdağ Caddesi ve kaldırımları, Yunus Emre Bulvarı , Şeyh Şamil Bulvarı (Kısmen),Hastane caddesi

Tuna Mahallesi Bağlar Caddesi (kısmen), Kapıaçmaz caddesi.İlçemizi bölgenin parlayan yıldızı haline getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz.Yapılacak olan caddelerimizin içme suyu hatları belediyemiz tarafından yenilenerek hizmete sunulacaktır.Çalışmalara  hızlı bir şekilde başlayıp 2020 Kasım ayı sonunda bitirmiş olacağız.Vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü tüm halkımızdan özür diliyor, yüklenici firmaya çalışmalarında başarılar diliyorum. Memleketimize Hayırlı olsun”dedi.

 

Başkan Akpınar ayrıca, belediye olarak çalışmaların her alanda devam edeceğini ve halkın rahat bir ortam da yaşaması için bütün imkanları kullanacaklarını ifade etti.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN