Kültür-Sanat

“26. Bedia Muvahhid Ödülü” Tiyatronun Yıldız Kadınlarına

ABONE OL  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları ve Türk Bayanlar Birliği İstanbul Şubesi’nin 36. Genç Günler kapsamında ortaklaşa düzenlediği 26. Bedia Muvahhid Mükafatı sahiplerini buldu.

26. Bedia Muvahhid ödül merasimi, Uğurtan Atakan idaresinde 13 Mayıs 2022 Cuma günü Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Nazan Yatgın Palabıyık’ın sunduğu merasime İBB Kent Tiyatroları Genel Sanat Direktörü Ayşegül İşsever, Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Türk Bayanlar Birliği İstanbul Şubesi Lideri Selma Durak, Türk Bayanlar Birliği İstanbul Şubesi 2. Lideri Nurten Bağcı ve oyuncu Aslı Altaylar katıldı.

Bu yılki ödül; Yaftalı Tabut oyuncuları Bensu Orhunöz, Ceren Hacımuratoğlu, Lale Kabul, Nazan Yatgın Palabıyık, Selin Türkmen, Şenay Bağ ve Yeşim Mazıcıoğlu’na takdim edildi.

Ödül merasiminde kelam alan Genel Sanat Direktörü Ayşegül İşsever:

“Dünya nüfusunun yarısını oluşturan bayanların çalışma hayatındaki yerleri ve kıymetleri hala bir tartışma hususudur. Bayanlar toplum içindeki alanlarını korumak için her daim çaba etmek zorunda kalıyorlar. Bedia Muvahhid emeği ve üretimiyle bu gücü taşıyan Cumhuriyetin yıldız kadınlarındandır. Donanımı, kabiliyeti ve dirayetiyle Cumhuriyetin ülkülerinin temsilcisi olmuş bir bayandır.

Parlak oyunculara yıldız denir. Onlar karanlığa ışık olan, yol gösteren, geleceği aydınlatan yıldızlar oldular. Daha büyük bir mirasın olmadığını düşünen bir bayan olarak yıldızlarımızın çoğalmasını diliyorum.

Kent Tiyatrosu olarak Türk Bayanlar Birliği ile bayan dayanışması içinde 1995 yılından itibaren bayan oyuncularımızı ödüllendiriyoruz. Bu yıl da, bu geceye ışığını yansıtacak olan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum ve kendilerine birçok nice mükafatlar diliyorum” dedi.

Ayşin Atav’ın anılarını paylaştığı ödül merasimi, arp sanatkarı Fatmagül Ergün’ün yer aldığı müzik dinletisiyle sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı