Kültür-Sanat

Kocaeli Çiftçi Şenliği çeşitli etkinliklerle başladı

ABONE OL  

Büyükşehir’in “Dünya Çiftçiler Günü” için düzenlediği “8. Çiftçi Şenliği”, İzmit Sarışeyh Mahallesi Akçaova yolu üzerindeki mesire alanında başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Dünya Çiftçiler Günü” münasebetiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen “Çiftçi Şenliği”, İzmit Sarışeyh Mahallesi’nde bulunan mesire alanında çeşitli etkinliklerle başladı. Büyükşehir Belediyesince, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık ortanın akabinde yine düzenlenen şenlik, tarım ve hayvancılık ile ilgili kamu kurumları, ziraat odaları, kooperatif, birlik, tarım ve hayvancılık faaliyetinde bulunan odaların katkılarıyla Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğünce organize ediliyor.

KLASİK YARIŞLAR YAPILDI

İzmit Sarışeyh Mahallesi Akçaova yolu üzerindeki mesire alanındaki şenlik kapsamında, birlik ve kooperatifler, açılan stantlarda fide ve üretim malzemelerini satışa sundu. Firmalar da stantlarda ziraî alet ve eserlerini sergiliyor. Şenlik kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Mehter Ekibi ve Kocaeli Kent Kurulu Gençlik Meclisi Türk Halk Müziği Korosu konser verdi. Çiftçiler ortasında klâsik yarışlar, animasyon ve çeşitli sahne aktiflikleri düzenlendi. Çocuk oyun kümelerinin da yer aldığı etkinliklerde ayrıyeten, köyler ortası ödüllü halat çekme, erkek-kadın ve çocuk çuval müsabakalar da yapıldı.

ŞÜKRİYE TUTKUN KONSERİ

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Şükriye Tutkun, öğlenden sonraki etkinlikler kapsamında konser verecek. Kocaeli doğumlu olan Tutkun, sevilen en hoş türkülerini çiftçiler için seslendirecek. Kocaeli’ndeki çiftçiler için düzenlenen tertip, saat 18.00’e kadar devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı