Kültür-Sanat

Üniversite adayları EÜ Tanıtım Günlerine yoğun ilgi gösterdi

ABONE OL  

Ege Üniversitesi (EÜ), bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği “Tanıtım Günleri” etkinliğinde Türkiye’nin dört bir yanındaki 150 liseden 11 binin üzerinde üniversite adayını yerleşkesinde ağırladı. Salgın devrinden sonra birinci kere yüz yüze düzenlenen tanıtım günleri aktifliği, öğrencilerden ağır ilgi gördü.

EÜ Büyük Spor Salonu önünde kurulan stantlarda öğrenciler, Ege Üniversitesindeki akademik üniteler hakkında merak ettikleri soruların karşılıklarını aldılar. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Türkiye’nin dört bir yanındaki 150 lise ve 11 binin üzerinde lise öğrencisinin iştirakiyle gerçekleştirdiğimiz son yılların en büyük ‘Ege Üniversitesi Tanıtım Günleri’nde, üniversite adayı öğrencilerimizin büyük ilgisi vardı. Tüm aday öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyor, kalite tescilli bir lisans eğitimi için üniversitemize davet ediyorum” dedi.

Aktiflikte; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemil Gürgün, Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Hakan Atılgan, Sıhhat Kültür ve Spor Daire Lideri Aysel Ildızlı, Öğrenci Kurulu Lideri Kadir Gülhan ve Egeli akademisyenler üniversite adayları ile buluşarak sorularını yanıtladılar.

Ege Üniversitesi Öğrenci Kurulu Lideri Kadir Gülhan, üniversite adayı öğrencilere yardım etmenin memnunluğunu yaşadıklarını belirtti. Gülhan, “Üniversitemizi, kentimizden ve vilayet dışından gelen öğrencilere en düzgün formda temsil etmeye çalışıyoruz. Burada Sıhhat Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan etkinliklerle okulumuzun imkânlarını iştirakçilere anlatıyoruz. Üniversitemiz bünyesinde bulunan ünitelerden iştirak sağlayan öğretim üyelerimiz de kendi ünitelerini ziyaretçilere tanıtıyorlar. Aday öğrencilere teşekkür ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“Ege Üniversitesinin yerleşkesi hayli cezbedici”

Tanıtım Günlerine Eskişehir Gelişim Okullarından katılan lise öğrencisi Süleyman Yavuz Çöklü, “Ege Üniversitesi Yerleşkesinde hayli gelişmiş toplumsal imkânlar mevcut. Ege Üniversitesinin yerleşkesi, ülkemizdeki birçok üniversiteye kıyasla büyük ve epeyce cezbedici. Ayrıyeten fakültelerin fazla oluşu da meslek seçimleri açısından bize çeşitli fırsatlar sunmakta” diye konuştu.

İzmir Balçova Anadolu Lisesi öğrencisi Mert Ali ise “Ege Üniversitesinin, İzmir’in esaslı üniversitelerinden birisi olması, tanıtım günlerine katılmamın en büyük sebebi. Bu tertibi çok beğendim. Mühendislik standını gezdim ve ilgimi çekti. Önümüzdeki yıl burada öğrenci olmak istiyorum” dedi.

Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan 19 fakülte, 9 enstitü, 3 yüksekokul ve 10 meslek yüksekokulu tarafından kurulan tanıtım stantlarında aday öğrenciler, vazifelilerden bilgi aldı. Aktiflik kapsamında vazifeli üniversite öğrencileri, üniversite adaylarına yerleşkesi gezdirdi. Ziyarete gelen lise öğrencileri ayrıyeten Ege Üniversitesi Toplumsal Danslar Topluluğu’nun şovları eşliğinde eğlenceli anlar yaşadı. Tanıtım günlerine katılamayan öğrenciler çevrimiçi olarak EÜ internet adresinden merak ettiği sorulara karşılık buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı