Kültür-Sanat

Yazar Nurdan Damla: ”Metaverse çağının insanları mutsuz ve ümitsiz”

ABONE OL  

12. Kocaeli Kitap Fuarı Karamürsel Alp Salonu’nda, muharrir Nurdan Damla okurlarına Nebevi persfektifte gerçek aşkı anlattı

İki yıllık pandemi akabinde kitapseverlerin hasreti sona erdi. 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nın birinci gününde kitapseverler sevdikleri müellifler ile söyleşi ve imza programlarında buluşarak hasret giderdi. Karamürsel Alp Salonu’nda, Türkiye Müellifler Birliği’nin Çocuk Edebiyat Ödülü’nü alan ve ‘’365 Günde Sevgili Peygamberim’’ isimli yapıtın muharriri olan Nurdan Damla da okurlarıyla buluşan müelliflerden oldu. Damla, söyleşisinde “Metevarse çağında yaşıyoruz. Ümitsizlik en büyük günahlardan biridir. Bu çağın insanlarında mutsuzluk ve ümitsizlik var” dedi.

NEBEVİ PERSPEKTİFTE RUHSAL DENKLİK VE BİRLİKTELİK

Nurdan Damla, söyleşisinin başında Kocaeli Kitap Fuarı’nın her müellifin koşarak geldiği bir fuar olduğunu söyledi. Damla, daha sonra “Perspektifte Gerçek Nebevi Aşk” bahisli söyleşisine geçti. “Coğrafyanın kültürle buluştuğu bir kentte yaşıyorsunuz” diyen muharrir, “Metevarse çağında yaşıyoruz. Ümitsizlik en büyük günahlardan biridir. Bu çağın insanlarında mutsuzluk ve ümitsizlik var. Gençlerimiz yalnız” tabirlerini kullandı. Nurdan Damla, “Rabbimiz bize peygamber efendimizi örnek verirken. Bize ne oluyor da fıtratımızı bu hale getiriyoruz. Peygamber Efendimizin rol modelliğinde evlilik ebedi bir arkadaşlıktır. Bize farklı dayatmalar oluyor evlilik konusunda. Nebevi perspektifte ruhsal denklik ve birliktelik evlilikte esastır” dedi.

HZ. FATIMA’NIN ÇEYİZİ 19 KALEM EŞYAYI GEÇMEZDİ

“Gençlerimiz evlilikten uzaklaşıyor” diyerek değerli bir noktaya dikkat çeken Nurdan Damla, “Nebevi persfektiften baktığımızda Hz. Fatıma’nın çeyizi 19 kalem eşyayı geçmezken günümüzde durum çok farklı. Gençlerimizi sahabe hayatını modelleyerek anlatmamız lazım. Hakla meşgul olmayanı batıl istila eder. Gerçek aşk ve evlilikte efendimizi (S.A) ümmeti olarak örnek almalıyız. Onu örnek alırsak, meskenlerimiz cennet lezzetine kavuşur. Hz. Hatice ve Efendimiz ortasındaki 25 yıllık evlilik hayatını gençlerimiz incelemeliler. Yanlışsız ahlakı temel almışlardır evliliklerinde. Peygamberimizi evlilik hayatımızda rol model olarak almalıyız” halinde konuştu. Söyleşi sonunda müellif Nurdan Damla okurlarından gelen soruları yanıtlandırdı. Okurlarıyla fotoğraf çektiren muharrir, kitaplarını imzaladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı