Kurallara Uyalım, Tedbiri Elden Bırakmayalım

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsüyle mücadele aralıksız devam ediyor.

PAYLAŞ

Elazığ’da korona virüs hastalığına bugüne kadar  yakalanıp hastanelerde tedavisi yapılan 61 kişiden 52’si sağlına kavuştuğu ifade edildi.Korona virüsten vefat eden kişi sayısının ise 4 olduğu açıklandı.

Elazığ’da  5 vakanın normal serviste tedavisi sürerken, FÜ Hastanesi dahil diğer hastanelerde yoğun bakımda yatan hastanın olmadığı belirtildi.

Elazığ’da koronavirüs ile ilgili tedbirlerin devam ettiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Cahit Polat,“Tedbirlerimizi hiç gevşeme olmadan devam edeceğiz. Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında bir azalma meydana geldi. Elazığ’da da şuan için durumlar iyi. Ama bu bizi rehavete kaptırmasın. Henüz herşey bitmedi. Önlemlerimiz devam ediyor.”dedi.

Doç.Dr.Polat,“Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Bilim kurulumuzun aldığı kararlara göre çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz her hangi bir rahatlık olmasın. Korona virüsden korunmak için önerilen kurallara uyarak, tedbirlerimizi alalım. Maske,sosyal mesafe ve el yıkanmasına dikkat edelim.Ülke olarak korona virüs ile mücadele de oldukça başarılıyız.” diye ifade etti.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN