Magazin

Demet Akbağ: Heyecanlanmadan Bu İş Yapılmaz

ABONE OL  

Demet Akbağ, yıllar boyunca tıpkı sahneyi paylaştığı Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden çıkan yeni tiyatro oyunu ‘Aydınlıkevler’i, 15 yıl ortadan sonra sahneye çıkmanın verdiği heyecanı ve hakkında bilinmeyeni anlattı.

Tiyatroya duyduğu aşkın daha küçük yaşlardan itibaren başladığını anlatan Demet Akbağ, “Evde kocaman bir radyomuz vardı, oyundaki üzere radyo tiyatrosu dinlerdik. O saatlerde meskene konuk geldiğinde çok kızardım. Transistörlü olduğu için radyoyu taşıyamazdım fakat kulağıma yapıştırır, o denli dinlerdim. Okulda da tiyatro oyunlarına katılırdım. Hatta daima yaşımdan büyük karakterleri oynardım. Anaç halimden mı, bilmiyorum. Bir de okul yıllarında erkek oyuncu adayları daha ufak tefek çocuklardı, ben de ya anne ya da abla, kardeş olurdum” diyor. Ünlü tiyatrocu: “Heyecanlanmadan bu iş yapılmaz, olmaz. Her oyunda, birinci repliğimi söyleyene kadar kalbim çarpar.”

Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan ile ilgiliyse şunları söyledi: “Yılmaz’la bacı-kardeş olduk artık. O bana ‘bacım’ der, ben ona ‘kardeşim’. Birbirimizin akrabası üzereyiz, seyirci de o denli kabullendi.”

‘Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet’ her cuma saat 14.00’te yeni kısmıyla Hürriyet YouTube kanalında…

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı