Magazin

Müjgan Ferhan Şensoy: “Bütün Kararlarımı Derya Alsa Çok Rahatlarım”

ABONE OL  

Dayı Gösteri, bu hafta Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy’u ağırladı. Keyifli sohbete kahkahaların eşlik ettiği programda iki kız kardeş, pek kimsenin bilmediği lakaplarının çıkış öyküsünden çocukluklarında ailelerinin ünlü olmasıyla ilgili hissettiklerine kadar pek çok soruyu içtenlikle yanıtladı. Çok kararsız biri olduğunu anlatan Müjgan Ferhan Şensoy, “Bütün kararlarımı benim için Derya alsa çok rahatlarım” dedi. Kız kardeşi Derya Şensoy ise, bir gün ablasını ne yiyeceğine karar veremediği için açlıktan bayılmak üzereyken bulduğunu anlattı.

Cuma akşamları canlı yayında fiyatsız olarak izlenebilen Dayı Şov’da, Müjgan Ferhan ve Derya Şensoy kardeşlerle sohbet bu hafta süratli başladı. Day’nın kendilerine meskende “Daduş” ve “Feruş” denildiğini söylemesi üzerine şaşıran ve bunu pek fazla kişinin bilmediğini aktaran kız kardeşlerden Müjgan Ferhan Şensoy, bu lakapların anneannesinin kendisine “Feruş” demeye başlamasıyla çıktığını anlattı. Şensoy, “Babamla ismim birebir olunca, damadın yanında beni severken daima ‘canım Ferhan’ım’ demek istememiş” dedi. Derya Şensoy ise, çocukken kendi ismini söyleyemeyip “da da” dediğini, “Daduş” lakabının da buradan türediğini söz etti.

“Aylardır görüşemiyorduk”

Dayı Şov’a geldikleri için mutlu olduklarını belirten Şensoy kardeşler, aylardır görüşemediklerini söyledi. Derya Şensoy, “Bize de güzel oldu, görüşmüş olduk. Ferhan çocuk bakıyor aylardır; saatler çok farklı” dedi.

“Ebeveyn olunca tanınıyorsun sanıyordum”

Dayı’nın ünlü olduklarını ne vakit farkına vardıklarını ve çocukken ne hissettiklerini sorması üzerine Müjgan Ferhan Şensoy, “Hayatımızın her evresini herkesle bir arada yaşadık üzere oldu. Onun dışında alıştık galiba” dedi. Derya Şensoy ise, “Ben herkesin ebeveynleri tanınıyor sanıyordum. Ebeveyn olunca tanınıyorsun, ben de büyüyüp anne baba olunca benle de fotoğraf çekilecek zannediyordum” cevabını verdi.

“Ferhangi’ysiler” ortaoyuncular.com’da

Babaları Ferhan Şensoy’un unutulmaz oyunu Ferhangi Şeyler’e atıfla isimlendirdikleri Ferhangi’ysiler isimli giysi markasına yönelik ise abla Şensoy çok evvelden beri yapmak istedikleri bir proje olduğunu, bunu babalarıyla da konuştuklarını anlattı. “Ama vakti maalesef bu zamanaymış. Önümüzdeki dönem Ses Tiyatrosu’nda Orta Oyuncular yine perde açacak. Onun öncesinde bunu bir an evvel yapmak bize âlâ geldi” diyerek Ferhangi Şeyler’deki ikonik alıntıları taşıyan giysilere, ortaoyuncular.com’dan ulaşılabileceğini ekledi.

“Anası görünümlü, babası kılıklı”

Dayı’nın “Anne babanız size isimlerini verdi, isimleri karakterlerinize de yansımış mı” sorusu üzerine Derya Şensoy kelam alarak yaşadıklarını, “Benimle birinci tanışanlar evvel ‘Aa sen ne kadar annene benziyorsun’ diyor. Biraz sohbet ettikten sonra, ‘Sen ne kadar anası görünümlü, babası kılıklı bir şeysin’ diyorlar” biçiminde anlattı.

“Derya Baykal demiş olabilirler mi” diye sormuş

GAİN’de yayına giren “Evde Yap” programıyla ilgili menajeri birinci sefer aradığında, kendisinden bahsedildiğinden bir türlü emin olamadığını anlatan Derya Şensoy, “Menajerime ‘Emin misin, Derya Baykal demiş olabilirler mi? Bak biz bunu daima yaşıyoruz, bu format mutlaka annemle alakalı. Sen bir daha orta sor’ diye sordum” dedi.

“Baba, hakikaten bu türlü mi düşünüyorsun derdik”

Dayı’nın, hikayelerinde vakit zaman günlük hayatına da yer veren Müjgan Ferhan Şensoy’un kendileriyle ilgili yazdıkları karşısında ne hissettiklerini sorması üzerine abla Şensoy, “Baba hakikaten bu türlü mi düşünüyorsun dediğimiz olmuştur. O da, ‘Hayır kızım o bir kitap, birtakım hisleri abartarak yazdım’ sıkıntısı. Küçükken bunun ayırdına çok varamazdık. Sonrasında babamdan bağımsız değerlendirebilmeye başladık tabii” karşılığını verdi.

Derya Şensoy’dan Dayı’ya el imali şapka

Bu hafta “Gel Bakalım Yanıma” kısmında Dayı’nın masasına Derya Şensoy konuk oldu ve annesinin program formatında, “Bir Baht Daha Verin” isimli doğaçlama bir küçük program yaptı. Dayı için eldeki gereçlerle hazırladığı şapka, stüdyodakileri güldürdü.

“Ne yiyeceğine karar veremeyip az daha bayılıyordu”

Çok kararsız biri olduğunu belirten Müjgan Ferhan Şensoy, “Hızlı Sorular” kısmında kendisine gelen soru üzerine, “Bütün kararlarımı Derya benim için alsa çok rahatlarım” dedi. Kız kardeşi Derya Şensoy ise, “Bir gün bayılıyordu. Kendisine yemek söyleyecek, karar veremediği için 6 saat söyleyememiş” kelamlarıyla yaşadıkları komik anı anlattı.

Dayı her Cuma gecesi 23.00’te canlı yayında fiyatsız

Hülya Avşar’dan, Gülşen’e Fatih Ürek’ten, Enis Arıkan’a, Didem Soydan’dan Eypio’ya, bugüne kadar birbirinden “ünlü” ve renkli konukları ağırlayan Dayı Gösteri, Dayı’nın kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri şekliyle da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Gündem yaratan program Cuma gecesi canlı yayında fiyatsız olarak izlenebilirken, tüm kısımlara istenildiği vakit GAİN Premium’dan ulaşılabiliyor.

GAİN artık yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN Yepyeni içeriklerinin birinci kısımları ve içeriklerin bir kısmı her zamanki üzere fiyatsız izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı