Mahalleyi Dezenfekte Etti, Vatandaşlara 'Ev De Kal' Çağrısı Yaptı

Elazığ merkez Sugözü Mahallesinin kadın muhtarı Seda Gündoğan, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında mahalleyi dezenfekte etti,vatandaşlara 'ev de kal' çağrısı yaptı.

PAYLAŞ

Mahallenin sorunlarıyla yakından ilgilenen muhtar Seda Gündoğan, ülke olarak başlatılan koronavirüsle mücadeleye de katkıda bulunuyor.

Gündoğan, tulum giyinip, maskesini takarak mahalledeki evleri dezenfekte etti. Muhtar Gündoğan aynı zamanda koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan 65 Yaş üstü vatandaşların taleplerini karşılıyor.  Seda Gündoğan, salgın sona erene kadar çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

 

"ONLARIN BİR EVLADIYIM"

Seda Gündoğan, yaptığı açıklamada; "Koronavirüs sebebiyle mahallemizdeki 65 yaş üstündeki vatandaşların taleplerini kendim karşılıyorum. Maaşlarını kendim çekiyorum. Bugün de mahallemizde dezenfekte çalışması yaptık. Özellikle 65 yaşındaki sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın evlerini ilaçladım. Onlar evde kalsınlar, sağlıklı kalsınlar. Bu süreç içerisinde onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Yeter ki evde kalmaya devam etsinler. Ben bir mahalle muhtarı olarak değil de evlatları olarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazırım. Elimden geldiği kadar herkese ulaşmaya çalışıyorum." dedi.

MAHALLE HALKI ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Mahalle sakinleri, Muhtar Seda Gündoğan'ın çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Mahalle sakini Hülya Cındık, yaptığı açıklamada, "Biz burada eşimle yalnız kalıyoruz. Karadeniz'de oturuyoruz. Ay mevsiminde buraya geliyoruz. Bu sene gidemedim. Sağolsun muhtarımız bize çok destek oluyor. Bütün eksiklerimizi karşılıyor. Bugün de ilaçlama yaptı. Ona teşekkür ediyorum." dedi.

Burhanettin Yol ise; "Koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamıyoruz. Bu süreçte evdeyiz. Muhtarımız da ihtiyaçlarımızı getiriyor. Anında tedarik ediyor. Çok sağolsun. Bugün ilaçlama gerçekleşti. Bizi evde çok rahatız. Herkes evde kalsın. Evde hayat var."dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN