Öğrencilerin LGS Tercihlerinde İzleyecekleri Yol Haritası Belirlendi

Lise Geçiş Sınavına giren öğrencilerin tercih döneminde okullar ile ilgili bilgi edinebilmeleri, tercih edecekleri okulları daha yakından tanıyabilmeleri ve tercih yaparken nelere dikkat edecekleri konusunda yardımcı olmak amacıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce 'LGS Yol Haritam' isimli dijital kitapçık hazırlandı.

PAYLAŞ

Elazığ’da  bulunan tüm Ortaöğretim kurumlarına ait bilgilerin yer aldığı kılavuz niteliğindeki kitapçık tüm okul müdürlüklerine gönderilerek öğrencilerin  hizmetine sunuldu.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, LGS Yol Haritam kitapçığının sunum  kısmında öğrenci ve velilere  hitap ederek;“LGS tercihlerinin yapılacağı bu süreçte sizlere rehber olması adına ilimizdeki tüm liselere ilişkin tanıtım bilgilerinin yer aldığı bu kılavuzu hazırladık. Hem okul rehberlik öğretmenlerinizle işbirliği içerisinde hem de bu kılavuzdan yararlanarak sağlıklı bir tercih yapmanızı bekliyor, sonucun şimdiden hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

LGS Yol Haritam kitapçığında il merkezi ve ilçelerde  bulunan sınavla ve sınavsız öğrenci alan Ortaöğretim kurumları ile ilgili olarak okulların adresleri, iletişim bilgileri, kontenjanları, fiziki donanımları, pansiyon durumları, alan, bölüm ve dallar gibi bilgiler bulunuyor.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN