Otomobil

Anadolu Isuzu’nun Fransa pazarına toplam midibüs ve otobüs satış adedi 2021 sonu itibarı ile 1000’e ulaştı

ABONE OL  

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, yurtdışı başarılarına yeni kilometre taşları eklemeye devam ediyor. 2021 yılı sonu prestiji ile Fransa pazarına satışını gerçekleştirdiği araçların sayısını toplamda 1000’e yükselten Anadolu Isuzu, bu muvaffakiyetini Valence kentinde iş ortaklarının, müşterilerinin ve Fransız basınının katıldığı özel bir merasimle kutladı.

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, yurtdışı pazarlardaki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 2021 yılı sonu prestiji ile yalnızca Fransa pazarına toplam 1000 midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştiren Anadolu Isuzu, sembolik bir dönüm noktası olarak kabul ettiği bu muvaffakiyetini Valence kentinde düzenlenen özel bir aktiflikle kutladı. Aktifliğe Anadolu Isuzu’nun Fransa distribütörü Fast Concept Car yöneticilerinin yanı sıra bu ülkedeki iş ortakları, müşterileri ve Fransız otomotiv kesim basınının temsilcileri katıldı. Aktiflikte bir konuşma yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu olarak 2021 yılı midibüs ve otobüs ihracatında şirketimiz için tarihi rekorlara imza attığımız bir yıl oldu. Bu yıl 18. defa midibüs ihracat şampiyonu olduk. Yurt dışında yeni pazarlara açılırken mevcut pazarlardaki varlığımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Fransa bizim için en öncelikli pazarlardan biri pozisyonunda. 2015 yılından itibaren Fransa distribütörümüz olan, her geçen yıl pazar hissesini artıran Fast Concept Car ile daha büyük maksatlara ulaşma yolunda bir dönüm noktası olarak gördüğümüz bu muvaffakiyetten büyük bir memnunluk duyuyoruz. Fransa pazarında Fast Concept Car ile bugüne dek birçok unsur imza attık. Birinci tam elektrikli otobüsümüz olan NovoCITI Volt’u geçen yıl Fransa’ya ihraç ettik. NovoCITI Volt ailesini bu yıl yeni modellerle büyüteceğiz. Yeniden Avrupa’da ‘Yılın Sürdürülebilir Otobüsü 2022’ ödülünün sahibi olan Kendo CNG alternatif yakıtlı otobüsümüzün en fazla talep gördüğü pazarlar ortasında Fransa birinci sırada. Kendo, 100 Biogas uyumlu CNG motoru sayesinde daha çevreci özelliği ile pak emisyon sağlıyor. Yakıt tasarrufunda da değerli avantajlar sunan Kendo, sunduğu konfor ve işlevsellik sayesinde hem servis nakliyeciliği hem de turizm nakliyeciliği alanlarında ülkü tahlil sunmaktadır.

Arıkan, sürdürülebilirliğin Anadolu Isuzu için en temel önceliklerden biri olduğunu belirtti. Anadolu Isuzu’nun kısa müddet evvel iklim değişikliğinin olumsuz tesirlerine karşı memleketler arası Bilim Temelli Amaçlar Girişimi’ne (SBTi) imza verdiğini, ayrıyeten ticari araç bölümünün 2040 yılına kadar yeni kamyon ve otobüs satışlarında 100 sıfır emisyonu hedefleyen “Drive to Zero” inisiyatifine katıldığını da hatırlatan Arıkan kelamlarını şöyle tamamladı:

“Anadolu Isuzu olarak sahip olduğumuz geniş eser yelpazemiz, teknoloji ve yeni güçlere olan yatırımlarımız, Ar-Ge yetkinliğimiz ve yeni teknolojileri hayata geçirmeye olan hevesimiz, FCC üzere etrafa hassas, yeni güçlerin geleceğine inanan, inovasyonu benimseyen ve geleceği gerçek okuyabilen bir partner ile bütünleşince, gelecekte birlikte çok daha büyük kutlamalar yapacağımıza inanıyorum. ‘Güven’ ve ‘Sürekli Gelişim’ üzerine inşa ettiğimiz bu uzun soluklu işbirliği ile müşterilerimize sağladığımız yararın artarak devam edeceğine dair inancımız tam.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı