Pıhtılı:'Çağrı merkezimiz depremzedelerin hizmetinde'

Elazığ AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, Hakimiyet Gazetesi'ni ziyaret etti.

PAYLAŞ

Düzenlenen ziyarette açıklamalarda bulunan Pıhtılı,“24 Ocak tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle bütün kurumlar ile birlikte basın mensuplarımızda çok ciddi bir efor sarf etti.Bu şehir tekrar ayağa kaldırılması ve yaraların sarılması için çok büyük emek verildi. Bu nedenle basın kuruluşlarımızı ziyaret ederek, teşekkürlerimizi iletiyoruz.”dedi.

 

HİÇBİR KURUM RAPOR VERMEYECEK

 

Osman Pıhtılı,“AFAD olarak kurumlar ile çalışırken, basınımızı da her zaman önemsedik ve ona göre hareket ettik. Şuanda nihai listeler açıklandı.Hasar tespit raporları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sorumluluğunda tamamlandı. Ve internet sitesinde kararları ilan etti. Artık hasar tespit raporları nihai listedir. Yani kesin listedir.Bu listeler ile ilgili hiçbir kurum rapor vermeyecektir.”dedi.

 

 

12 BİN 600 VATANDAŞA YAKLAŞIK 56 MİLYON LİRA AFAD OLARAK PARA ÖDENDİ

 

Pıhtılı,“ Hasar durumlarına göre bizim Türkiye’de ilk defa AFAD olarak Elazığ’da uygulanan ve sayın cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın da talimatlarıyla acil yardım ödemeleri yapılıyor. Ağır hasarlı konutlara 11 bin lira, Orta hasarlı konutlara ise 5 bin lira gibi bir kira yardımı yapılıyor. Bu paralar hibe olarak veriliyor. 12 bin 600 vatandaşa yaklaşık 56 milyon lira AFAD olarak para ödendi.İtiraz tespitleri sonucunda da durumu değişen vatandaşların AFAD yeniden müracaat etmesine gerek yok. Zaten vatandaşların bizde müracaatları var. Durumu değişenleri tekrar inceliyoruz, ona göre ödemeleri yapacağız.”dedi.

 

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN