Politika

Kılıçdaroğlu: Yaşanılanlar sıradan değil

ABONE OL  

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP’li 10 milletvekili, Seyahat davasında hukuksuz biçimde 18 yıl mahpusla cezalandırılan 8 ismin aileleriyle kahvaltıda buluştu

İSTANBUL (İGFA) – CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Seyahat davasında hukuksuz biçimde 18 yıl mahpusla cezalandırılan Mücella Yapan, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Çiğdem Mater, Yiğit Ali Ekmekçi, Ali Hakan Altınay ve Can Atalay’ın aileleri ile avukatlarıyla kahvaltıda bir ortaya geldi. Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te gerçekleştirilen buluşmaya; CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, CHP Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek Kaya İmamoğlu ile 10 CHP milletvekili katıldı. Buluşmada konuşan Kılıçdaroğlu, insanlık tarihinin demokrasi konusunda verilen gayretler tarihi olduğunu vurguladı. “ KILIÇDAROĞLU: “İÇERİDE OLAN ARKADAŞLARIMIZ BEDEL ÖDEYENLERDİR”
Biz, demokrasinin kıymetini tahminen de bu cins olaylarla biraz daha kendi ruhumuzda, vücudumuzda, anlayışımızda, niyetlerimizde hissediyoruz ve demokrasi gayretinin de bunun için verilmesi gerektiğini biliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Elbette ki bu gayrette beşerler bedel öderler. Şu anda içeride olan arkadaşlarımız, bu bedeli ödeyenlerdir. Hasebiyle toplum; demokrasi konusunda, özgürlükler konusunda, bedel ödeyen bu insanları asla unutmaz. Onlar, tarihteki yerlerini alırlar. Bizim temel maksadımız şu: Bedel ödemeyenler olarak -biz dolaylı bedel ödüyoruz, onlar direkt bedel ödüyorlar- bizim emelimiz, bizim vazifemiz de bedel ödeyenlerin yanında durmak, onların bir manada içinde bulunduğumuz ortam neresi olursa olsun onların sözcülüğünü yapmak bir anlamda” diye konuştu.

“UMUTSUZLUĞA KAPILMAYACAĞIZ”
Bu bahisteki çabayı devam ettireceklerinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Umutsuzluğa kapılmak var mı? Asla kapılmak yok. Çabayı sonuna kadar götürmek zorundayız. Bu olağan bir manada dayanışma kültürü de demek. Karşılıklı dayanışacağız. Birimiz acı çekerken, başkamız sevinç çığlıkları atmayacağız. Bir arada düşüneceğiz. Acıları nasıl yok edebiliriz, hafifletebiliriz bunun bir manada yolunu, metodunu, yordamını bulmak zorundayız. Bu çerçevede gayret edeceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu’nun, “Yakında içeri girecek olan Canan Başkan’a kelamı verelim” esprisinin akabinde konuşan Canan Kaftancıoğlu ise, mağdur kontenjanından ailelerin sözcüsü olarak kelam aldığını belirterek, “Bugüne kadar olduğu üzere, bugünden sonra da dayanışmaya, umudu birlikte büyütmeye ve örgütlenmeye, örgütlülüğe devam diyorum. Sizlere de bugün katılımınızdan dolayı bir kere daha teşekkür ediyorum. Bizler süreci, Genel Liderimizin yakın takibi talimatlarıyla, vekillerimizle birlikte bütün partimiz yürütmeye çalışıyoruz” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu’na süreç içinde gösterdikleri dayanışmadan ötürü teşekkürlerini ileten aileler, hislerini, “Onların uygun olmalarını sağlayan şey, dışarıda kendilerine gösterilen dayanışma ve dayanak. Bunu göstermeye devam edin” kelamlarıyla lisana getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı