Prof. Dr. Demirdağ: 'Hukuk ve eczacılık bölümü açacağız'

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ ülkemizin gelişimine paralel olarak, hem toplumun hem bölgenin ihtiyaçları çerçevesinde 16 fakültesi,9 Yüksekokulu ve 45 bin öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesine Aşçılık, Tapu kadastro, Odyometri, Hava kontrolörlüğü, Makinistlik raylı sistemler bölümleri açarak ülkemizde pek nadir bulunan ve açık bulunan meslek guruplarına elaman yetiştirileceğini söyledi.

PAYLAŞ

Demirdağ, hukuk ve Eczacılık bölümlerinin açılması için hazırlık yapıldığını belirtti.


 

Yeni bölümler açarken ilimizde ve bölgede bulunan iş adamlarının ve hocalarımızın araştırmalarıyla bölüm açtıklarını söyleyen Rektör Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, 16 fakülte ve 9 yüksekokulların eğitim ve öğretime katkı sunduklarını belirterek, Aşçılık, tapu kadastro, Odyometri, Hava kontrölörlügü, Makinistlik raylı sistemler bölümleri için hoca alımlarının tamamlandığını  söyledi.

 

Demirdağ,” Raylı sistemler ve makinistlik bölümünü Baskil’e Hava kontrolörlüğü bölümünü Sivil havacılık meslek yüksekokullunun bulunduğu merkez de ki alana, Tapu kadastro bölümünü Karakoçan’a,Odyometri bölümünü Kovancılara, Aşçılık bölümünü ise sosyal bilimler fakültesine açtık.  Bu bölümler 2020-2021 Eğitim ve öğretim yılın da öğrenci alımına  başlayacak. Hava kontrolörlüğü bölümü için sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından tanımlama aldık. “ dedi.


 

SIRADA HUKUK VE ECZACILIK VAR

 

Prof.Dr.Demirdağ,“Sivil havacılık meslek yüksek okulumuz sivil havacılık Genel Müdürlü tarafından açtığımız programın hepsi tanımlanıyor. Bu hava trafik kontrol de gerçekten önemli bir program. Burada ilgili hocalarımızın elektronikçi, bilgisayarcı malzeme ve yine ilgi alanında çalışan hocalarımızdan müteşekkil eden hocalarımızı aldık, bir de bu işin elektronik ortamda uygulamasını yapacak hem bilgisayarda hem de simülatör kısmı var onları da tamamlayarak öğrencilerimizin 4 -4 lük yetişmesini sağlayacağız. Amacımız hem bölgemizin hem ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara ve nitelikli eleman yetiştirecek programları hazırlamak.Fırat Üniversitesi köklü bir üniversite şu an da bekleyen tekliflerimiz var. Yeni Fakülte tekliflerimiz içinde hukuk ve eczacılık var.Bu bölümlerin açılması için çalışmalar devam ediyor, YÖK'e sunduk”dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN