Sağlık

Hemşirelerin Covid anıları göz yaşarttı

ABONE OL  

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kutlama aktiflikleri çerçevesinde düzenlenen 3. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemşirelik Sempozyumunda hemşirelerin anlattığı kovid anıları göz yaşarttı.

İzmir Bakırçay Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Fakültesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş birliğinde gerçekleştirilen 3. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemşirelik sempozyuma Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Bakırçay Üniversitesi Hemşirelik Kısım Lideri Doç. Dr. Nazan Kılıç Akça, İzmir Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Lideri Dr. Engin Akçar, hekimler ve hemşireler katıldı.

İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatkarı, Çello Küme Şefi Fazıl Hakan Gürkan’ın viyolonsel dinletisiyle başlayan sempozyumun açılış konuşmasını yapan İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Sevgi Çınar “12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kapsamında bu sempozyumu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Sıhhat Bakımında Hemşirenin Liderliği temasıyla gerçekleştirdiğimiz sempozyumun, hemşirelerimize tıpkı vakitte da mesleğimize katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Pandeminin Kaharamanları

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi İlker Kızıloğlu, hemşirelerin insan hayatını kurtarmak ve sıhhatini sürdürmek için büyük uğraşlar verdiğini belirtti. Hemşirelerin verdikleri uğraş ile birçok hastanın hayata döndüğünü belirten Başhekim Dr. Öğretim Üyesi İlker Kızıloğlu, pandemi ile çabanın kahramanları olan hemşirelerin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutluyorum dedi. Pandemi periyodunda hastanede dezenfektan, maske, eldiven üzere gereçleri kendilerinin ürettiğini de kelamlarına ekleyen Başhekim Dr. Öğretim Üyesi İlker Kızıloğlu sıhhat ordusu ile pandemi ile gayret ettiklerini söyledi.

Özlük ve çalışma şartları iyileştirmeleri bizi sevindiriyor

Ülkemizde hemşirelerin sıhhat profesyonelleri içerisinde ki tesirini ve bedelini görünür kılmanın değerli olduğunu söyleyen İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, “Üniversite olarak hemşirelik mesleğinin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki birçok sorunu eğitimle aşabiliriz” dedi. Özlük ve çalışma şartlarının uygunlaştırılması için yapılan çalışmaları da yakından izlediklerini söyledi.

Hemşireler Kovid anılarını anlatırken hisli anlar yaşandı.

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kapsamında düzenlenen ve sıhhat çalışanları ortasında etkileşimin artmasını hedefleyen “Hemşirelikte İz Bırakan Anılar” yarışında dereceye girenler yazdıkları anılarını anlattı. Hemşireler anılarını anlatırken salonda hisli anlar yaşandı.

“Hemşirelikte İz Bırakan Anılar” yarışında dereceye giren Hemşire Ayşe Parıltı Oktay, Gönül Özmen ve Seçil Semra Emre’ye mükafatları verildi.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Bakırçay Üniversitesi Hemşirelik Kısım Lideri Doç. Dr. Nazan Kılıç Akça, İzmir Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Lideri Dr. Engin Akçar, Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Sevgi Çınar ve hemşireler tarafında sahneye getirilen büyük bir pasta kesildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı