Şorşor Deresi Açık Kanal Yapım İşi İhalesi Haziran Ayında

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın AK Parti Elazığ Milletvekilleri ile birlikte yürüttükleri çalışmalar sonucunda, Elazığ Belediyesi ve Devlet Su İşleri tarafından hayata geçirilecek Şorşor Deresi Islah Projesi 2. Etabı Açık kanal yapım ihalesinde sonuca ulaşıldı. Şorşor Deresi Islah Projesi 2. Etabı Açık kanal yapım ihalesinin Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilmesine ilişkin çalışmalara başlandı.

PAYLAŞ

Elazığ'ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları arasında yer alan ve çözüm oluşturmak amacıyla 2016 yılından başlanan Şorşor Deresi Islah Projesi kolektör hattı yapım çalışmaları ile açık kanal çalışmalarının birinci etabının tamamlanmasının ardından Şorşor Deresi Islah Projesi açık kanal ikinci etap çalışmalarının yapım ihalesi için çalışmalara start verildi.

Çalışmalar doğrultusunda Şorşor Deresinin Mollaköy, Akçakiraz beldeleri ve Gümüşkavak Mahallesini kapsayan 8.500 metre uzunluğundaki birinci etabı tamamlanmıştı. Ancak Şorşor Deresinin en çok zarar verdiği adeta kangren haline gelen Kızılay, Aksaray ve Hicret mahallelerini kapsayan ikinci etap çalışmalarına başlanamamıştı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucunda, 9000 metrelik Şorşor Deresi Açık Kanal Projesinin yapım ihalesine ilişkin çalışmalara başlandı. Yürütülen çalışmalarla ihalenin Haziran 2020 içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Vedat Poyraz | 04 Haziran 2020 20:42

    Allah Mücahit Yanilmazdan razı olsun onun gayreti onun eseri kimse kendine pay çıkarmasın

BUNLARA DA BAKIN