Spor

Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları Tamamlandı

Bu yıl 8’ncisi düzenlenen Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Yarışları, düzenlenen ödül merasimi ile sona erdi.
Corendon Airlines ana sponsorluğunda ve Kemer Belediyesinin büyük takviyeleriyle spor etkinliklerinin merkezi haline gelen Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda yapılan ödül merasimine, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cumali Afşin, Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Lider Yardımcısı Şinasi Gürocak, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Lider Vekili Ayhan Çakıcı, Corendon Airlines İdare Konseyi Lideri Yıldıray Karaer, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, yarış yöneticisi Polat Dede ve atletler katıldı.
Yarış sonrasında dereceye giren atletlere mükafatları verilirken,katkılarından ötürü Kaymakam Gemici, Belediye Lideri Topaloğlu, Corendon Airlines İdare Şurası Lideri Karaer ve başka iştirakçilere plaket verildi.
Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, ödül merasiminde yaptığı konuşmasında, tertibin çok hoş geçtiğini belirterek, yarışa katılanların sayısının her yıl arttığını söyledi.
Türkiye’nin en kıymetli turizm merkezleri ortasında yer alan Kemer’deki yarışlara 18 ülkeden 618 atletin katıldığını lisana getiren Belediye Lideri Topaloğlu, “Kemerimizde hem spor yapılıyor hem de ilçemizin tanıtımı oluyor. Bu cins tertipler Kemer tanıtımı için çok kıymetli. Ben emeği geçen başta Kaymakamım Yücel Gemici olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Seneye daha düzgün bir yarış olacağını düşünüyorum. Tüm atletleri tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Corendon Airlines İdare Konseyi Lideri Karaer ise yaptığı konuşmasında, tertipte emeği geçen Kaymakam Gemici ve Lider Topaloğlu ile öteki iştirakçilere teşekkür ettiğini belirterek, “Antalya ve Kemer’in tanıtımı için çok değerli bir aktiflik. Devamlı olmasını diliyorum. Tüm atletleri tebrik ediyorum.” dedi.
Denizden gökyüzüne 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın etrafındaki parkurları ile Türkiye’nin birinci Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky Yarışlarına 18 ülkeden 618 atlet katıldı.
“Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile yapılan yarışlar 4 farklı kuvvetli etapta koşuldu. Sportmenler, 113 K Tahtalı Ultra Sky, 65 K Berg Sky Race, 27 K Tahtalı Run to Sky ve 12 K KemeRun etaplarında çaba etti.
ABONE OL  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı