Spor

Engelsiz Kulaçlar’ın 4’üncüsü Fethiye’de Gerçekleşti

ABONE OL  

ÖZEL İHTİYAÇLI GENÇLER SADETTİN SARAN İLE YÜZDÜ

Saran Group’un; özel gereksinimligençlerintopluma kazandırılmasına dayanak olmak emeliyle hayata geçirdiği “Engelsiz Kulaçlar” toplumsal sorumluluk projesinin 4’üncüsü 14 Mayıs’ta Fethiye’de gerçekleşti. 25 özel gencin Saran GroupYönetim Heyeti Lideri Sadettin Saran, Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca ve Kaymakam Alper Balcıile birlikte kulaç attığı yarıştan tüm yüzücüler birincilik madalyası ile ayrıldı.

Spordan aldığı kazanımları tekrar spor aracılığıyla Türkiye’nin gençleri ile paylaşarak sürdürülebilir bir katma bedel yaratmayı amaçlayan Saran Group; özel gereksinimligençleri hayata kazandırmak ve fırsat eşitliği konusunda farkındalık yaratmak emeliyle “Engelsiz Kulaçlar” toplumsal sorumluluk projesini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu sene4’üncüsü İZEV Derneği işbirliğiylehayata geçirilen projede Saran Group İdare Şurası Lideri Sadettin Saran, Fethiye Belediye Lideri Alim Karacave Kaymakam Alper Balcı 25 özel gereksinimligenç ile kulaç attı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingöl’ün de katıldığı aktiflikte yeniden eğlenceli anlar yaşandı.

Sporun gelişmesi, daha fazla genç tarafından hayat üslubu olarak benimsenmesi, sportmenlerin desteklenmesi, sporda fırsat eşitliğinin sağlanması hususlarına büyük kıymet veren Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran:“Bugün tüm gülüşleri ve bitmek bilmeyen güçleriyle bizi de neşelendiren gençlerle birlikte spor yapabildiğim için çok memnunum. Her vakit söz ettiğim üzere ben bugünlere sporla geldim. Artık spordan kazandıklarımı yeniden spor aracılığıyla bu ülkenin değerli çocukları ve gençleriyle paylaşıyorum. Bizim her vakit altını çizdiğimiz en kıymetli nokta sporda fırsat eşitliğinin yaratılması ve bu bahiste farkındalığın oluşmasını arzuluyoruz. Spor herkes için, her vakit ulaşılabilir olmalı. Tüm çocuklar spor ile büyümeli, gelişmeli, hayatlarının bir tarafında spor daima olmalı.Kimi bunu bir mesleğe dönüştürür, kimi vücudunu ve ruhunu geliştirir, kimi ise bu sayede toplumsallaşır. Ancak kesinlikle kazanırlar.” dedi.

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca: Saran Group’un kıymetli Lideri Sn.Sadettin Saran Bey’in, sporu ve özel çocuklarımızı ne kadar sevdiğini, emek verdiğini çok uygun biliyoruz. Bugün bizlerde“Engelsiz Kulaçlar” toplumsal sorumluluk projesinde, kendilerini, değerli özel çocuklarımızı ağırlamaktan, birlikte yüzmekten memnunluk duyduk. Fethiye Belediyesi olarak bizde özel çocuklarımızın, hayatın içinde faal olarak yeralmaları, çalışmaları ve özgüvenlerini kazanıp, en değerlisi keyifli olmaları ismine, Büyükşehir Belediyemizle birlikte “Down Kafe” projemizi hayata geçirdik. Birçok mevzuda onların gereksinimlerini karşılamak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.Bu vesile ile Saran Group’un kıymetli Lideri Sn. Sadettin Bey’e, grubuna, tertibin gerçekleşmesinde dayanağını esirgemeyen kişi ve kurumlarateşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı