Spor

İklim krizine farkındalık oluşturmak için pedal çevirdiler, koştular, yüzdüler

ABONE OL  

Avcılar Belediyesi öncülüğünde buluşan tabiat severler; iklim krizine karşı farkındalık oluşturmak için evvel bisiklete bindiler, sonra koştular, daha sonra da sıcaklığı 15 derece olan suda yüzdüler.

Bin – Koş – Yüz

Avcılar Belediyesi, “İklim Krizine Karşı Farkındalık İçin” başlığıyla bir tertip düzenledi. Etraf, tabiat ve spor kuruluşlarınında takviye verdiği tertip kapsamında 200 atlet evvel bisiklet tipi düzenlendi. Sabahın birinci saatlerinde Tahtakale Mahalesi Ispartakule Mevkii’nde buluşan şoförler Avcılar’ın 10 mahallesini dolaşarak 25 kilometre boyunca pedal çevirdi.

Bisiklet şoförleri ile birlikte Barış Manço Kültür Merkezi’nin önünde buluşan iklim koşucuları, iklim krizine dikkat çekmek için 5 kilometre boyunca koştu.

Tertibin son kısmında ise açık denize çekilen teknelerden atlayan yüzücüler sıcaklığı 15 derece olan suda yüzerek Denizköşkler Plajı’ndan karaya çıktı.

Hiçbir şey atık değildir, kesinlikle geri dönüştürülebilir”

İklim kriziyle ilgili konuşan Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli; “İklim krizine dikkat çekmek için arkadaşlarımız yüzdü, koştu ve pedal çevirdiler. Dünyamız iklim kriziyle karşı karşıya ve dünyamıza verdiğimiz ziyan ve karbon nedeniyle dünya alarm veriyor lakin hala yetkililer, idare ve dünya bu mevzuda çok fazla hassas değil. İşte bizler tabiattan yararlanan, tabiatla uyumlu yaşamayı bilen ve tabiatın bize verdiği pahaların farkında olan beşerler iklim krizinin son bulması için, karbon ayak izinin azalması için pedal çevirdiler, koştular ve yüzdüler. Diliyorum ki gelecekte bu krizler aşılır. Dünya bu büyük tehlikeden kurtulacak. Kentte geri dönüşüme katmadığımız atık yok. Hiçbir şey atık değildir, kesinlikle geri dönüştürülebilir sloganıyla belediye olarak etkin çalışmalar yürütüyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı