Spor

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası Bergama’da start aldı

ABONE OL  

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası birinci ayak yarışları Bergama Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimle start aldı. Merasimde konuşan Lider Koştu, şampiyonaya katılan motosikletçilere muvaffakiyetler diledi.

Bergama Belediyesi’nin konut sahipliğinde gerçekleştirilen ve çok sayıda atletin iki gün boyunca kıyasıya yarışacağı şampiyonanın magazin startı açılış merasimi görkemli bir formda yapıldı. Belediye Lideri Hakan Koştu ve protokol üyeleri tarafından verilen startın akabinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışçılar Kozak Enduro Parkuru’na geçtiler.

Bu yıl, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası birinci ayak yarışlarına konut sahipliği yapan Bergama’da, Türkiye’nin en yeterli endurocuları en yüksek puanı almak için bütün hünerlerini sergileyecek. Yarışlar; EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Bayanlar ve Veteranlar kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapılacak.

LİDER KOŞTU, “TÜRKİYE YARIŞLARINA BERGAMA’DAN START VERMENİN MEMNUNLUĞUNU YAŞIYORUZ”

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası birinci ayak yarışlarına mesken sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını konuşmasında tabir eden Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu, “Tarih, kültür ve turizm kentimiz, UNESCO Dünya Mirası Bergama’mız her geçen gün vizyon projelerimizle birlikte bedelli bir merkez olma yolunda ilerliyor. İlçemizde yaptığımız her aktiflik ve yarışın kentimizin tanıtımına katkısı büyük olmaktadır. Yarışların kazasız tamamlanması temennisiyle tüm atletlere muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

LİDER KOŞTU; “KOZAK TEPE KAFE KARŞISINDAKİ PARKURA, İZMİR’İMİZ, ETRAF VİLAYET VE İLÇELERDEKİ VATANDAŞLARIMIZ VE HEMŞEHRİLERİMİ BEKLİYORUM”

Birinci ayak yarışları startı akabinde Kozak’ta Ekstrem Test Parkuru’nu deneyimleyecek olan atletlerin yarın (15 Mayıs 2022 Pazar) Kozak Tepe Kafe karşısındaki parkurda ter dökeceğini söz eden Belediye Lideri Hakan Koştu, “Saat 11.00’de başlayacak olan adrenalini ve seyir keyfi yüksek yarışlara ve 16.30’daki kupa törenimize, İzmir’imiz, etraf vilayet ve ilçelerdeki vatandaşlarımız ve hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı