Süleyman Soylu,Sadece Bir Siyasetçi Değil İyi Bir Devlet Adamı Olduğunu Göstermiştir

Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken gündeme dair açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

Telçeken,“ Süleyman Soylu öncelikle bir soyadı gibi Soylu bir isim, sadece siyasetçi olarak değil bence önemli bir devlet adamı. Siyaseti DYP’nin gençlik kollarından itibaren görev üstlenmesi ile ilçe başkanlığı, daha sonra İstanbul gibi Türkiye’nin en önemli kentinde DYP il başkanlığı yapmış, sonrasında Demokrat Parti’nin genel başkanlığını üstlenmiş Türk Siyasi Atmosferi 2010 yılında farklı bir zemine oturmuş, genel başkanlığı bırakmış bir süre aktif siyaset yerine toplum ile özellikle gençler ile deneyimlerini paylaşmış, Sayın Cumhurbaşkanının Başbakan olduğu dönemde Merkez Sağı bir arada tutma düşüncesi neticesinde davet ile AKP’de siyasete devam etmiş, Genel Başkan Yardımcılığı görevi, Milletvekili seçilmesi, sonrasında Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi görevler ile kendinden bahsettirmiş önemli bir siyasetçi olarak karşımıza çıkmıştır.” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU’NUN KARAKTERİ VE MİLLİ DEVLET DURUŞUNUN ÖNEMLİ BİR PAYI VARDIR

Telçeken sözlerine şöyle devam etti:“ İşte tam burada devleti iyi bilen, korkusuz, mazluma yumuşak zalime amansız demir yumruk olacak, kararlı gözü pek birileri ile o puslu hava dağıtılabilirdi. Bu sarsılmadan Türkiye Cumhuriyeti’nin nispeten yaşadığı veya yaşayacağı bir Fetret Devrinde  Soylu bir irade, Soylu Bir Devlet adamlığı ortaya koyabilecek bir kişi olsa muhakkak ki bu kişi kanaatimce Süleyman Soylu’dan başkası olamazdı.Bugün terör örgütleri Türk Askeri ve Türk Polisinden amansız kaçıyorsa Devlet yeniden bu bölgede varlığını perçinlemiş, insanımızı ve özellikle gençlerimizi bölücü terör örgütünden koruyorsa bunda  en önemli pay  Süleyman Soylu’nun karakteri ve milli   devlet duruşunun önemli bir payı vardır.”dedi.

SÜLEYMAN SOYLU ERDEMLİ DAVRANMIŞTIR

Cuma Telçeken,“ Özü şu insan vardır eser ile, insan vardır esef ile anılır. Sayın Süleyman SOYLU zor zamanlarda deyim yerindeyse kendi yetki alanı ile ilgili devletin işleyişine canlılık kazandırmıştır. Terör Örgütlerinde göz açtırmamaktadır. Havada, karada ve denizde deyim yerindeyse Türk Askeri ve Polis Gücünden başka bir unsurun varlığına müsaade edilmemiştir. Bunu özellikle güvenlik ve asayişi konusunda hepimiz Milletçe rahatız. Bu kolay sağlanmamaktadır. Bu kadar başarılı bir görevler üstlenen birinin hafta sonu alınan sokağa çıkma kararı tabi üzücü görüntülere sebebiyet vermiştir. Bunu kabul ediyoruz. Zaten Sayın Süleyman Soylu’da bunu kabul etti. Ancak sayın  Soylu bence yine millete karşı sorumlu davranmış milletin bu serzenişine kayıtsız kalmayı doğru bulmamış, eğer sorumlu aranacaksa benim deme cesareti ile birlikte erdemli davranmıştır. Ancak aldığı kararın bir anda Milletimizde uyandırdı tepkiler bunu göstermiştir ki  Sayın  Süleyman Soylu sadece bir siyasetçi değil iyi bir devlet adamı olduğunu göstermiştir. Kanaatim Mülki Amirler ve Türk Emniyet Teşkilatı da dahil olmak üzere Devlet ve Millet Sayın  Soylu’nun görevde kalmasını arzu etmiş, Sayın  Cumhurbaşkanı ve Sayın  Devlet BAHÇELi de Soylu’nun görevinin başında kalmasını Devletimizin bu hassas sürecinde yerinde olacağını uygun bulmuşlardır. Sayın  Soylu da olması gerekeni yaptı ve görevinin başında olduğunu Milletin ve Sayın  Cumhurbaşkanının  vereceği kararlara aykırı bir tutum sergilemeyeceğini ortaya koymuş olmasını milletimiz adına sevindirici buluyorum.”dedi.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN