TSE Belge Yenileme ve Gözetim Tetkikleri Başarıyla Tamamlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Risk Yönetim Sistemi Gözetim Tetkikinden başarıyla geçti. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş tarafından 22-23 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleşen denetimlerin açılış ve kapanış toplantısına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş, Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş, Genel Sekreter M.Mehmet Karabulut, Oda Kalite ve Akreditasyon Sorumluları, Birim Müdürleri ve Oda Personeli katıldı.

PAYLAŞ

TSE, ODAMIZ HİZMETLERİNDE ÜYE MEMNUNİYETİNİN ARTMASINA BÜYÜK KATKILAR SAĞLAMIŞTIR

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Tavuş ile Yönetim Kurulu Üyesi Zülfü Altıntaş TSE Tetkiki açılış toplantısında bir değerlendirmede bulunarak, TSE’nin üye memnuniyetinin artması ve sürekli kendini yenileme noktasında Elazığ TSO’ya çok değerli katkılar sağladığını belirttiler.

 

Yapılan her tetkik ve belge yenileme incelemeleri ve ziyaretlerinin çok önemli kazanımlar sağladığını bu tetkikin de Oda adına çok değerli olduğunun altını çizerek, “TOBB Arkeditasyon sisteminde C sınıfından B sınıfına yükselme başarısı gösteren Odamızın yeni hedefi Akreditasyonda A sınıfıdır. Bu noktaya gelebilmek için de TSE tarafından verilen ISO 9001:2015 belgesi çok büyük önem taşımaktadır.

 

Ayrıca, içinden geçmekte olduğumuz COVİD-19 sürecini de göz önünde bulundurarak tüm altyapılarımızı oluşturarak Güvenli Hizmet Belgesi’ni de almak için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. İnşallah en kısa sürede TSE’den bu belgemizi de almış olacağız. Oda olarak üyelerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımız ve halkımıza günün koşulları ve ihtiyaçlarına göre güvenilir hizmet vermek önceliğimizi oluşturuyor.

Bu gayretlerimizin TSE gibi bir kurum tarafından incelenmesi ve belgelenmesi ise çok önemlidir. Bu vesile ile titiz çalışması ve tüm yol gösterici gayretleri nedeniyle TSE Baş Denetçisi Sayın Hasan Demirtaş’a teşekkür ediyor, Odamıza bu belgeyi kazandıran tüm personellerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

 

HEDEFİMİZ DAHA ÜST SEVİYELERE İLERLEMEKTİR

 

Tetkik sonuçlarıyla ilgili açıklamada bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; “İlimizin ve Bölgenin kalkınmasında yönlendirici ve koordinatör konumunda, Üyeleri tarafından benimsenen, kamu karar alıcıları tarafından bilgilerine danışılan, güvenilir ve lider bir kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Elazığ TSO hizmet kalitesini sürekli artırmaktadır.

 

Üyelerimizin taleplerini, önerilerini ve şikayetlerini Üye memnuniyetini esas alarak hem Odamızı hem de İlimiz ticaret ve sanayisini geliştirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte etkin ve verimli olma hedefiyle sürekli olarak kendimizi yenileyerek üyelerimize verdiğimiz hizmet kalitesini de artırmayı hedefliyoruz. Ölçek yapısı gözetmeksizin tüm paydaşlarımız ve Üyelerimize en etkili hizmet verme gayretlerimiz içerisinde,  oluşabilecek tüm riskleri etkili bir şeklide yönetebilmek için de gereken alt yapıyı oluşturmaya odaklanmış bir risk yönetimi standardı ve güvenli hizmet belgesini de kısa sürede almak önceliğimizdir.

 

Bu düşüncelerle, Sayın Demirtaş’a titiz bir şekilde iki gün süren çalışması için teşekkür ediyorum. Odamızın tüm profesyonellerine de tüm hizmet süreçlerini sürekli iyileştirdikleri için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ELAZIĞ TSO’NUN  İYİ UYGULAMALARINI ŞEHRİMİZ ADIMA MUTLULUK VERİCİ

 

TSE Denetçisi ve Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş’ta Elazığ TSO Yönetiminin kente değer katma adına önemli çalışmalar yaptığını görmekten mutluluk duyduğunu belirterek; “Bir Elazığlı olarak TSO Yönetiminin şehrin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik yapmış olduğu çalışmaları ve sistemin geliştirilmesiyle ilgili olarak ortaya konan iradeyi takdirle karşılıyorum.  Elazığ TSO’nun TOBB içinde de yükselen bir prestiji ve Odalar arasında saygınlığı var. Tüm bunlar şehrimizin geleceği açısından umut vericidir. Büyük bir deprem ve ardından tüm dünyayı etkisi altına almış olan COVİD-19 Sürecinde Elazığ TSO Yönetiminin gerek iş dünyası ve gerekse şehir adına ortaya koymuş olduğu gayretleri yerinde görmekten büyük bir mutluluk duydum.  Gerçekleştirdiğimiz denetimler sonucu Elazığ TSO’da ki birimlerde herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmemiştir. Elazığ TSO'nun standartlara uygun şekilde faaliyetlerini devam ettirdiği görülmüş olup kendilerine tavsiyelerimiz olmuştur. Faaliyet, proje ve hizmetlerinde Elazığ TSO çok daha iyi noktalara gelecektir.

 

Öncelikle 2 gün süren tetkikler süresince bizlere gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Asihlan Arslan’a ve onun şahsında tüm Yönetim Kuruluna ve Oda personellerine çok teşekkür ederim.  Müşteri memnuniyeti konusunda iyi uygulamalar gördük. Bu uygulamaları Türkiye’de gittiğimiz diğer kurumlarda örnek olarak sunacağız. Bizler de önerilerimizi sunduk. Elazığ TSO Belge Yenileme Tetkikinden başarıyla geçmiştir. Raporlarımızda da bunu kayıt altına alacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN