Türkiye'de ilk kez MİSAŞ'ta

Küüm Gıda tarafından Elazığlılar'ın hizmetine sunulan Otobüs Market ile artık ürünler vatandaşların ayağına kadar getirilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hizmet amacıyla vatandaşlar için marketi ayağına götüren otobüs “market Türkiye’de ilk defa Elazığ’da MİSAŞ Marketler Zinciri tarafından geliştirildi. İlk alışverişi yapan ise Elazığ Valisi Erkaya Yırık oldu.
Kırsal alandaki vatandaşlar için yapılan ve özellikle afetlerde eksiği hissedilen otobüs market Türkiye’de ilk defa Elazığ’da faaliyete geçti. Hizmeti vatandaşların ayağına götüren otobüs marketten ilk alışverişi yapan Vali Erkaya Yırık, “Geçmişten almış olduğu örnekle böyle bir çalışma ilimize faydalı olacaktır’’ dedi.

“AYTUNÇ SUNGUROĞLU KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Böyle bir girişimle vatandaşların hizmeti ayaklarında bulacağını belirten Vali Yırık, ’’Salgın hastalığının vaka sayısını arttırdığı özellikle son günlerde, hareketliliğin gerçekten risk taşıdığı bu ortamda, vatandaşlarımızın market ihtiyaçlarını ayağına kadar götürecek böyle bir girişimi yaptığı için İl Genel Meclis Üyemiz ve girişimcimiz Aytunç Sunguroğlu kardeşimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Markete çıkamayacak derecede yaşlı olan hasta olan vatandaşlarımız böyle bir girişimle böyle bir araçla hizmeti ayaklarında bulacaklar. İnşallah otobüs marketlerin sayısı çoğalır. Geçmişten almış olduğu bir örnekle ilimize bu çalışmayı kazandırmış. İlk alışverişi de biz yapacağız’’ diyerek otobüs marketin ilk alışverişini gerçekleştirdi.

“DAHA İYİ HİZMET SUNABİLMEK İÇİN YAPTIK”
Türkiye’de ilk defa böyle bir marketin olduğunu söyleyen Küüm Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Aytunç Sunguroğlu, “Bir bu çalışmayı bir deprem süreci ve Korona virüsü olaylarını yaşadıktan sonra daha ciddiye aldık ve kırsal alandaki vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek için böyle bir organizasyon yaptık. Bu organizasyon yerel marketler zincirinde Türkiye’de bir ilktir.  Bu ilk Elazığ’daki MİSAŞ marketlerimizin yapması Elazığımız adına gurur verici. Biz bu konuda tüm bölgeye hizmet vermek istiyoruz. Allah göstermesin bir afet yaşadığımızda vatandaşlar ihtiyaçlarını evinin önüne gelen otobüs marketlerden karşılayacaktır. İlk müşterisi Valimiz sayın Erkaya Yırık oldu, otobüs marketimiz vatandaşlarımızın hizmetine hazırdır.’’ şeklinde konuştu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN