Vali Erkaya Yırık:'Asıl Sorun Ortak Alan'

Yeni normalleşme süreci,bayram, düğün gibi etkinlikler nedeniyle Covid-19 vakalarında ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da son haftalarda artış yaşandığı iddia edildi. Maske takmanın zorunlu olmasına rağmen bir çok kişi geçmişte buna dikkat etmezken, vaka sayısının artmasıyla birlikte durum değişti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kentte yapılan uyarılar ve vakaların artışıyla birlikte şehir merkezi başta olmak üzere bir çok alanda vatandaşlar maske takmaya başladı.

VATANDAŞIN İŞİ GÜCÜ YOKSA DIŞARIDA BULUNMAYACAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık,Türkiye’deki denetim sıralamasında Elazığ’ın 5. sırada olduğuna işaret ederek, “Bu dönemde insanlarımızın birbirlerinden uzak ve mesafeli kalması lazım. Kontrollü sosyal hayata alışmamız gerekir. Vatandaşın işi gücü yoksa dışarıda bulunmayacak. Kalabalık ortamlara girmemesi lazım.” dedi. 

42 ADET DENETİM EKİBİ VAR.HER BİRİNİN BAŞINDA MÜDÜRLERİMİZ BULUNUYOR

Jandarma ve Emniyet mensuplarının her gün maske denetimi yaptığını belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık,” 42 Adet denetim ekibi var.Her birinin başında müdürlerimiz bulunuyor. Bu biraz eğitim ve bilinçle alakalı ama maske takma oranı diğer illerden daha iyi. Asıl sorun ortak alanlar olan taziye düğün ve nişan türü toplantıların çokça yapılması.” diye konuştu. 

VATANDAŞLARIMIZ BUNUN FAYDASINA İNANMAZSA DAHA KÖTÜ DURUMA DÜŞERİZ

Maske mesafe ve temizlik kurallarının önemine dikkat çeken Vali Yırık,” COVİD- 19’ un sürekli arttığı iller arasında Elazığ‘ın olmayışı bizleri rehavete kaptırmamalı. Bizler maske mesafe ve temizliğe aşırı dikkat etmemiz gerekir. Bugünkü durumumuz geçtiğimiz haftalardan daha kötü. Bunun azalması için mesafe temizlik ve maskeye dikkat etmemiz gerekir. Vatandaşlarımız bunun faydasına inanmazsa daha kötü duruma düşeriz.” dedi. 

 

KALABALIK ORTAMLARDAN UZAK DURUN 

Her birimizin COVİD- 19 taşıyor gibi hareket etmemiz gerektiğine işaret eden Vali Yırık,“Bu dönemde insanlarımızın birbirlerinden uzak ve mesafeli kalması lazım. Kontrollü sosyal hayata alışmamız gerekir. Vatandaş işi gücü yoksa dışarıda bulunmamalı, kalabalık ortamlara girmemeli. Bunun dışında Devlet olarak bütün tedbirleri almış durumdayız.” diye konuştu. 

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN