Yaşam

CI Bloom’a LG OLED İşbirliği

ABONE OL  

Dijital sanata verdiği dayanakla tanınan LG OLED, Contemporary İstanbul tarafından düzenlenen yeni çağdaş sanat fuarı CI Bloom kapsamındaki Digital Horizons: The New State of the Arka NFT standının partnerliğini üstlendi. Stant, 15 Mayıs’a kadar Tersane İstanbul’da ziyaret edilebiliyor.

Contemporary İstanbul tarafından düzenlenen ve Türkiye’deki sanat galerilerine odaklanan yeni çağdaş sanat fuarı CI Bloom, 15 Mayıs tarihine kadar LG OLED evo partnerliğinde, Digital Horizons: The New State of the Arka NFT Sergisi’ne mesken sahipliği yapıyor. Tersane İstanbul’da gerçekleşen ve 8 koleksiyoncuya ilişkin 20 yapıttan oluşan NFT standı, LG OLED evo ekranların yansıttığı gerçek renkler ve derin siyahlarla sanat severlerle buluşuyor.

ContempoNeo tertibi ile düzenlenen Digital Horizons: The New State of the Arka NFT Sergisi’nin kürasyonu MoCDa (Museum Of Contemporary Digital Art) ve yaratıcı direktörlüğü sanatçı ikilisi ha:ar tarafından gerçekleştirildi. NFT koleksiyoncuların koleksiyonlarından seçilen Beeple, Martin Lucas Ostachowski & Oficinas TK, Pak, Mario Klingemann, Damien Hirst, Sofia Crespo, Larva Labs, BayC, ha:ar üzere NFT dünyasının yıldızlarını bir ortaya getiren seçki dijital sanat yapıtları ve koleksiyon modüllerinin gösterileceği iki ana bileşenden oluşuyor.

Sanat yapıtlarının sunumundan ilham alınarak tasarlanan LG OLED evo, kendinden aydınlatmalı OLED piksel teknolojisini yenilikçi ve minimalist üslupla sunuyor. OLED’in evriminde bir sonraki düzey olan OLED evo teknolojisi, eşsiz netlik ve detay ile ultra gerçekçi manzaralar ve yüksek parlaklık sunuyor. TV’de bulunan Galeri Modu özelliği de kullanıcıların TV izlemedikleri anlarda birbirinden kıymetli sanat yapıtları ve fotoğrafları göstererek ekranı bir tabloya dönüştürüyor.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı