Yeni sezon planlaması için rektörlük seçimi bekleniyor

Bölgesel Amatör Lig'de ilimizi temsil eden Fırat Üniversitesi'nde Antrenör Burak Apaydın, yeni sezon planlamasının rektörlük seçiminin ardından netleşeceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2019-2020 Sezonu’nda ligde ilk kez yer almalarına karşın zirve yarışı içinde yer aldıklarını ancak yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle bu yarışta rakiplerinin gerisinde kaldıklarını belirten Burak Apaydın, “Ligin acemisiydik. Lige başlarken düşüncelerimiz farklıydı. Ancak ligde oynadıkça düşüncelerimiz değişti. Özellikle ligin ikinci yarısında güzel bir fikstür avantajımız vardı. Bunu değerlendirip ligin zirvesine tırmanmak istiyorduk. Ancak yaşadığımız deprem ardından pandemi süreci ile bu istediğimizi gerçekleştiremedik. Sonuçta ilk yılımızda ligi 6. Sırada tamamladık.” dedi


“BELİRLEYİCİ OLACAK NOKTA REKTÖR SEÇİMİ”
Burak Apaydın, iyi bir kadrolarının bulunduğunu bu kadroyu korumaları ve 4-5 oyuncu transferi yapmaları durumunda 2020-2021 sezonunda zirve için mücadele vereceklerini belirterek; “Bizim için asıl belirleyici olacak nokta rektör seçimi. Bilindiği gibi bu yıl üniversitemizde bir rektör ataması olacak. Atanacak olan rektörümüzün futbola bakışı ve bize karşı tutumu ne olacak bunu bilmiyoruz. Bu nedenle yeni sezon için başladığımız çalışmalarımızı ağırdan almak zorundayız. Önce önümüzü görmeliyiz. Sponsor bağlantılarımızı yapmalıyız. Bütçemizi oluşturmalıyız ve buna göre hareket etmeliyiz.
Alt yapımızdan alacağımız bazı oyuncularımız var, transfer yapacağımız bazı oyuncular var, spor bölümüne gelecek olan öğrencilerimiz olacak. Bunlar bizim için çok önemli. Tabiki idarenin de bakışı önemli. Mevcut kadromuzda yer alan oyuncuları korumamız da” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞSPOR - ELAZIĞ BELEDİYESPOR, GENÇ OYUNCULARINI BİZE VERSİN”
Elazığ’ı liglerde temsil eden kulüplerin kendi arasında destek ve istişarede bulunmasının da çok önemli olduğunu belirten Apaydın; “Elazığspor ile Elazığ Belediyespor kulüpleri kadrolarında yer alan genç oyuncuları lig için düşündükleri kadroda yer bulamayacak olanları veya gelişimini istedikleri genç oyuncuları bize versinler. Bu kulüplerimizde ki oyuncular belki takımları ile bir dakika bile maç oynamayacaklar, ama bize verirlerse biz 26 maçta bu oyuncuları kullanma imkanı buluruz. Bu hem takımımızın başarısına hem de oyuncuların kendini geliştirmelerine çok olumlu katkı sağlar. Bunu yaptığımız zaman ilimiz futbolu kazanır. Ancak üzülerek söylemeliyim ki bunu destek ve istişare müessesini çalıştıramıyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN