Yerel

Kayseri’de ‘engelsiz’ bahar şenliği

ABONE OL  

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası hasebiyle Besime Özderici Manisiz Hayat Merkezi ve Spor A.Ş. işbirliğinde düzenlenen ‘Engelsiz Bahar Şenliği’ne katıldı.

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Türkiye’nin en kapsamlı manisiz ömür merkezi olan Besime Özderici Manisiz Hayat Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin katkılarıyla ‘Engelsiz Bahar Şenliği’ düzenlendi.

Aktifliğe Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın, Zabıta Daire Lideri Mustafa Kayacık, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, özel çocuklar ve aileleri katıldı.

Manisiz Bahar Şenliği’nde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bu türlü kıymetli bir tesisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kente kazandıran hayırsever Özderici ailesine teşekkür etti.

Herkesin fedakârlıklar yaparak adeta bu keyifli tabloyu oluşturduğunu belirten Lider Büyükkılıç, fedakâr annelere de teşekkür ederek, “Sağ olsunlar, var olsunlar. Belediyemizin bu hoş grubuna itimat duyarak yavrularınızı emanet etmeniz, burada bizimle aile mantığı içerisinde hareket etmeniz bizim başarımızı getirmekte, kentimizde bu hoş tabloyu oluşturmakta. Her yerde tesis olabilir fakat merhamet olmazsa, şefkat olmazsa, insanlığımızın gereği davranışımızı hayat geçirmezsek, özcesi hayır dua alamıyorsak o vakit bu tesislerin bir manası olmaz. Sizlerin hizmetkârı olarak takımımızla birlikte, sizlere layık olma yolunda Cenab-ı Allah bizlere hizmet fırsatı ve hizmet ömrü versin” diye konuştu.

ÖZEL ÇOCUKTAN LİDER BÜYÜKKILIÇ’A ‘ÖZEL’ ŞİİR

Bu ortada Lider Büyükkılıç kendisine şiir yazan Ahmet Furkan Bostancı isimli öğrenciyle de yakından ilgilendi. Ahmet Furkan, bu okulun bir öğrencisi olmaktan gurur duyduğunu lisana getirerek ‘Geliyorum Memduh Başkan’ isimli şiirini okudu. Büyükkılıç ise Ahmet Furkan’a teşekkür ederek, “İnşallah sizin temennilerinize, hislerinize, niyetlerinize, yalnızca Memduh lider olarak değil, bir aile olarak çalışan kardeşlerimizle birlikte layık olmayı Cenab-ı Allah bizlere nasip eylesin” dedi.

Daha sonra Lider Büyükkılıç Spor A.Ş. eğitmenleri tarafından düzenlenen etkinliklere katılarak miniklerin cümbüşüne ortak oldu, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı