Yerel

Kocaeli Çiftçi Şenliği çeşitli etkinliklerle başladı

ABONE OL  

Kocaeli Büyükşehir’in “Dünya Çiftçiler Günü” için düzenlediği “8. Çiftçi Şenliği”, İzmit Sarışeyh Mahallesi Akçaova yolu üzerindeki mesire alanında başladı

KOCAELİ İGFA- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Dünya Çiftçiler Günü” hasebiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen “Çiftçi Şenliği”, İzmit Sarışeyh Mahallesi’nde bulunan mesire alanında çeşitli etkinliklerle başladı. Büyükşehir Belediyesince, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık ortanın akabinde yine düzenlenen şenlik, tarım ve hayvancılık ile ilgili kamu kurumları, ziraat odaları, kooperatif, birlik, tarım ve hayvancılık faaliyetinde bulunan odaların katkılarıyla Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğünce organize ediliyor.

KLÂSİK MÜSABAKALAR YAPILDI

İzmit Sarışeyh Mahallesi Akçaova yolu üzerindeki mesire alanındaki şenlik kapsamında, birlik ve kooperatifler, açılan stantlarda fide ve üretim gereçlerini satışa sundu. Firmalar da stantlarda ziraî alet ve eserlerini sergiliyor. Şenlik kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Mehter Grubu ve Kocaeli Kent Kurulu Gençlik Meclisi Türk Halk Müziği Korosu konser verdi. Çiftçiler ortasında klasik müsabakalar, animasyon ve çeşitli sahne aktiflikleri düzenlendi. Çocuk oyun kümelerinin da yer aldığı etkinliklerde ayrıyeten, köyler ortası ödüllü halat çekme, erkek-kadın ve çocuk çuval müsabakalar da yapıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı