Yerel

Nevşehir’de yeni park alanları kazandırılıyor

ABONE OL  

Nevşehir Belediyesi tarafından Sümer Mahallesi’nde içerisinde yürüyüş yolları, dinlenme ve yeşil alanlar, çocuk oyun alanları ve futbol alanının bulunduğu parkın imali tamamlandı.

Mehmet UZEL / NEVŞEHİR (İGFA) – Nevşehir’in Sümer Mahallesi’nde uzun yıllardır atıl vaziyette bulunan Güler Sokak üzerindeki kanalın her iki tarafında bir mühlet evvel başlatılan etraf düzenleme ve park çalışmaları tamamlandı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü grupları tarafından gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde ıslah edilen kanalın her iki tarafında oluşturulan yeşil bant içerisinde yürüyüş yolları yapıldı.

Aydınlatma sistemi ile mahalle sakinlerinin hem gündüz hem de akşam vakitlerinde yürüyüş yapmalarına imkan sağlanan kanalın her iki tarafına ayrıyeten kent mobilyaları yerleştirildi.

Kanalın üst kısmına ise tekrar belediye takımlarınca çocuklar için oyun alanı ve sentetik çim futbol alanı yapıldı.

İçerisinde çok sayıda çeşitli çeşitte çiçek ve süs bitkilerinin de bulunduğu parka mahalle sakinleri için spor kondisyon aletleri de yerleştirildi.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran da imali tamamlanan parkta incelemelerde bulundu. Parka aileleri ile birlikte vakit geçiren vatandaşlarla sohbet eden Savran, çocuklarla yeni yapılan yapay çim futbol alanında futbol oynadı.

Parkın üretimin duydukları memnuniyeti lisana getiren mahalle sakinleri ve çocuklar Lider Savran’a teşekkür etti.

Lider Savran, 2022 yılı içerisinde Nevşehir’de birçok mahallede 15’i aşkın yeni parkın imalini tamamlayacaklarını ve bunun yanında 15 mevcut parkı yenileyeceklerini açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı