Zor Günleri Atlatacağız

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,' Corona Virüse karşı Sosyal izolasyona azami dikkat edip, evde kalarak, birbirimizin yüreklerine sarılarak bu zorlu süreci bertaraf edeceğiz. Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulumuzun mesajı çok açık ve net. Salgını sınırlamanın ve kontrol altına almanın en etkili yolu olan 'sosyal izolasyon' meselesine azami dikkat göstermemiz gerekmektedir.'dedi.

PAYLAŞ

EKİPLERİMİZ 7/24 SAHADA DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORLAR

 

Corona Virüse karşı Sosyal izolasyona azami dikkat edip, evde kalarak, birbirimizin yüreklerine sarılarak bu zorlu süreci bertaraf edeceğiz diyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,” Elazığ Belediyesi olarak çalışmalarımızı en etkin şekilde sürdürüyoruz. Ekiplerimiz 7/24 sahada dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyorlar. Ancak bu mücadele toplum olarak topyekûn vermemiz gereken bir mücadeledir.” dedi.

 

TELAŞA KAPILMAYACAĞIZ

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,” Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulumuzun mesajı çok açık ve net. Salgını sınırlamanın ve kontrol altına almanın en etkili yolu olan "sosyal izolasyon" meselesine azami dikkat göstermemiz gerekmektedir.  Zorunlu hallerde 1 metre kuralına uyacağız. Daha önemlisi zorunlu durumlar dışında evde kal çağrısına uyacağız. Korunma amacı ile gereksiz sosyal temaslardan kaçınacağız. Bu önlemlere ilişkin olarak alınması gereken tedbirlerin şehrimizde ivedilikle uygulanması için titiz bir çalışma gerçekleştirdik. Alınan önlemler kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan işyerlerine yönelik denetimlerimizi etkin bir şekilde gerçekleştirdik. Özellikle risk grubunda olan 65 yaş üstü, engelli ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ‘evde kal’ çağrısıyla ekiplerimiz tarafından karşılıyoruz. Mesire alanlarımızı kullanıma geçici olarak kapattık. Vatandaşlarımızın Belediyeyle ilgili işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmeleri için çağrıda bulunduk.” dedi.

 

 

BİRBİRİMİZE SARILARAK BU SÜRECİ BERTARAF EDECEĞİZ

 

Şerifoğulları,” Bu süreçte hepimiz için en doğru yol telaşa kapılmadan, uyarılara harfiyen uymaktır. Bu noktada üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Sosyal izolasyona azami dikkat edeceğiz, evde kalarak, birbirimize yüreklerimizle sarılarak bu zorlu süreci bertaraf edeceğiz. Türkiye, yeni tip Korona virüsün Çin'in ardından çeşitli ülkelerde görülmesiyle birlikte ilk harekete geçen ülkelerden biri oldu.
Sağlık Bakanlığı bünyesinde tecrübeli akademisyenlerin yer aldığı Bilim Kurulu oluşturuldu. Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda adımlar atıldı ve gelişmelere ilişkin düzenli basın toplantıları yapılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlandı. Türkiye, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek alınan tedbirlerin kapsamını genişletti.”dedi.

 

 

 

 

BU MÜCADELEDEN ASGARİ KAYIPLA KURTULACAĞIZ

 

Şahin Şerifoğulları,“Çin'den gelen tüm uçuşlar durduruldu. Virüsün İran'da da görülmesi üzerine sınırda da gerekli tedbirler alınarak, Türkiye ile İran arasındaki kara hudut kapıları kapatıldı. Havaalanlarında termal kamera sistemi kuruldu.  Bilim Kurulu bu virüsle mücadelede alınacak önlemler ve hastalıklara hangi hastanelerde nasıl müdahale edileceği konusunda çok hızlı kararlar aldı. Atılan her adımda Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca inanılmaz bir mesai harcayarak, şeffaflık ilkesiyle vatandaşı bilgilendirdi. Vaka sayısının artmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu üyeleriyle aldığı kararlar çerçevesinde vakit kaybedilmeden önlemler artırıldı. Vatandaşlarımızın alınan önlemlere sıkı sıkıya bağlı hareket etmesiyle inanıyorum ki bu mücadeleden asgari kayıpla kurtulacağız.” diye konuştu.
 
BİZ BU ŞEHRE HİZMET SEVDASIYLA YOLA ÇIKTIK

 

Tüm alışkanlıklarımızı bir süreliğine bir kenara bırakarak, Sağlık Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda bir yaşam biçimine entegre olmalıyız diyen Belediye Başkanı Şerifoğulları,“Biz bu şehre hizmet sevdasıyla yola çıktık. Tek gayemiz milletimize hizmettir. Elbette bu zorlu günlerde almamız gereken önlemlere azami özen göstererek, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.


SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN İKAZLARINA HARFİYEN UYMALARINI BİR KEZ DAHA VURGULAMAK İSTİYORUM

 

Şerifoğulları,”Ülke olarak yürüttüğümüz Korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında Elazığ Belediyesi olarak çalışmalarımızı en etkin şekilde sürdürüyoruz. Ekiplerimiz 7/24 sahada dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyorlar. Ancak bu mücadele toplum olarak topyekûn vermemiz gereken bir mücadeledir. Tüm alışkanlıklarımızı bir süreliğine bir kenara bırakarak, Sağlık Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda bir yaşam biçimine entegre olmalıyız. Özellikle fiziksel temastan kaçınma, sosyal mesafeyi koruma, kalabalık ortamlarda bulunmama ve hijyen kurallarına azami dikkat etmemiz gerekiyor. Hemşerilerimden bu zorlu süreçte hayatlarının her alanında gerekli özeni göstermelerini, Sağlık Bakanlığımızın ikazlarına harfiyen uymalarını bir kez daha vurgulamak istiyorum. Paniğe kapılmadan, ancak asla rehavete de kapılmadan hep birlikte belirlenen kurallara uyduğumuz sürece inanıyorum ki bu zor günleri atlatacağız.” dedi.

YENİ BİR ELAZIĞ İNŞA  ETMENİN ÇABASINDAYIZ


Elazığ’da eski yapı stoklarını tamamen ortadan kaldırarak, depreme hazırlıklı yeni bir şehir kurulacağını söyleyen Şahin Şerifoğulları,“Sağlam ve güvenli konutlara sahip, kaliteli yaşanabilir güzel bir şehir inşa edeceğiz.”dedi.

 

 

HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR HAYATA GEÇİRMENİN GAYRET İÇİNDEYİZ

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,”Yaşadığımız 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yaraların sarılması adına güç birliği içinde çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan depremin oluşturduğu yaraları sarmaya çalışırken, bir yandan da halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir hayata geçirmenin gayret içindeyiz. Şehir olarak büyük bir felaket yaşadık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla yanımızda oldu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum haftalarca şehrimizde kalarak, çalışmaları bizzat koordine ettiler. Milletimiz tek yürek Elazığ’ımızın yanında olduğunu gösterdi.  Büyük bir güç birliği oluştu. Bugün yeni bir Elazığ inşa etmenin gayesiyle çalışıyoruz. Yaklaşık 19 bin bağımsız bölümden oluşan konut projeleri başlatıldı. Depremde yıkımın yaşandığı Sürsürü Mahallesinde temeller atıldı. 6 ay içerisinde tamamlanacak.” diye ifade etti.

 

 

YEMİŞLİK BÖLGESİNDE YAPILACAK REZERV KONUTLARIN İHALESİ YAPILDI

 

Şerifoğulları,“Yemişlik bölgesinde yapılacak rezerv konutların ihalesi yapıldı. Çatalçeşme ve Zafran mahallemizde yapılacak çalışmalara ilişkin proje çalışmalarımızda sona gelindi. Mustafapaşa ve Rüstempaşa mahallelerimizde yerinde yapılacak konutlarla ilgili projeler son aşamaya geldi. Abdullahpaşa Mahallesi'nde yerinde dönüşüm gerçekleştirilecek. Elazığ’ımızda eski yapı stoklarını tamamen ortadan kaldırarak, depreme hazırlıklı bir şehir haline geleceğiz. Sağlam ve güvenli konutlara sahip, kaliteli yaşanabilir güzel bir şehir inşa edeceğiz.” şeklinde ifade etti.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Uzman | 31 Mart 2020 09:43

    Başkanım ilimizde eski yapı ağır hasarlı yapı bunlar hangileridir sonuçlar ne zaman açıklanacak. İnsanlar hasar durumunu bilmediği binalarda evde kal durumunda yaşıyor. Binaların gündüz insan yükü bile risk artık başkanım. Hasar tespitler açıklansın

BUNLARA DA BAKIN